musee-dorsay-1089183_640

Paryż wycieczka – co warto zobaczyć?

Dla wielu osób Paryż jest miastem najpiękniejszym w Europie słynącym z przepysznych croissantów, bajecznej architektury czy fenomenalnych zabytków. Nie dziwi więc fakt, że rokrocznie przyjeżdżam tam mnóstwo turystów, którzy po prostu chcą poczuć klimat tego miasta na własnej skórze. Jest to niewątpliwie jedno z ważniejszych miejsc, jakie należy zobaczyć ze względu na bogatą historię i niebywale zajmującą architekturę. Dodatkowo sam charakter Paryżan jest tak osobliwy, że nie sposób go nie docenić. Wpływa on ogromnie na klimat miasta i nadaje mu pewnego rodzaju wyniosłości. Wybierając się tam na wycieczkę warto pomyśleć, jakie zabytki należy zobaczyć, a w jakich miejscach warto odpocząć. Trzeba pamiętać, że Paryż to nie tylko Wieża Eiffle’a i poza nią jest mnóstwo pięknych miejsc, które tak naprawdę oddają ducha miasta. O czym mowa?

paris-1293747_640Spośród wielu ciekawych miejsc w Paryżu na dużą uwagę zasługuje dzielnica Montmartre, która stanowi miejsce spotkań artystów i kreatorów. Miejsce to żyje sztuką i widać to już na pierwszy rzut oka. Mówi się, że to jedna z piękniejszych dzielnic Paryża, w której tak naprawdę poznamy jego piękno. Droga prowadząca na Plac Pigalle jest bardzo przyjemna, a sklepy przy ulicy bardzo osobliwe. Idąc prosto to Teatru Moulin Rouge warto zbaczać w wąskie uliczki, gdzie swoje dzieła przedstawiają najróżniejsi artyści. Dobrze jest także wydłużyć sobie wyprawę i udać się na wzgórze gdzie mieści się najpiękniejsza w mieście katolicka Bazylika Sacree Coeur spod której rozciąga się widok na całe miasto. Jeśli chodzi o Paryż wycieczka pod Wieżę Eiffle’a powinna zahaczyć o Luwr i Pola Marsowe. Te miejsca koniecznie warto odwiedzić. Muzeum prezentuje największe arcydzieła sztuki i nie sposób się nad nimi nie zachwycić. Szukając miejsc mało popularnych turystycznie warto zwrócić uwagę na Bastylię, dzielnicę nieopodal której mieści się Uniwersytet. Samo miejsce jest bardzo klimatyczne i doskonałe na spokojny spacer. Dla osób które chcą dokładnie zwiedzić Paryż wycieczka zorganizowana będzie najlepszą opcją. Spacerując po najważniejszych punktach miasta z przewodnikiem dokładnie poznamy ich historię i dowiemy się wielu ciekawostek. Dla osób, które natomiast wolą być niezależne na pewno pomocne będą przewodniki, które zawierają dokładne opisy zwiedzanych miejsc.

Nie da się ukryć, że Paryż, jako miasto mody i miłości przyciąga niezliczone rzesze turystów. Wycieczka po jego głównych zabytkach jest niewątpliwie kusząca, ale warto też pomyśleć o zboczeniu z trasy, aby zobaczyć coś więcej. Atrakcyjne ceny biletów ma lot.com.