sunset-932498_640

Nieco inny Wrocław na weekend

Byłeś kiedykolwiek we Wrocławiu? Stolicę Dolnego Śląska warto poznać nie tylko ze względu na cenne zabytki, nietypową architekturę, muzea, teatry i operę. Mieszkańcy kochają miasto za różnorodność. Dlaczego niesamowity jest Wrocław Ciekawe miejsca w dolnośląskiej stolicy, o których nie dowiesz się ze zwykłego przewodnika.

Duże parki i niesamowita ilość zieleni

Wrocław jest drugim w Polsce dużym miastem pod względem liczby obszarów zielonych. W mieście znajduje się bardzo wiele parków. Niektóre z nich zostały ciekawie zaaranżowane. Należy do nich m.in. Park Szczytnicki. Z kolei inne przypominają lasy lub łąki – taki jest np. Park Wschodni, przez który przepływa rzeka Oława. W letnie dni można tam spotkać bardzo wielu wędkarzy. Mieszkańcy bardzo chętnie korzystają z zieleni miejskiej – organizują spotkania ze znajomymi, wspólne grillowanie, spacerują z psami, biegają, jeżdżą na rowerze. Korzystają ze świeżego powietrza, zieleni drzew i zapachu pięknych kwiatów.wroclaw-647843_640

Spotkania przy Odrze

Przez Wrocław przepływa Odra. Nie jest to co prawda najczystsza rzeka, ani nie zachwyca linią brzegową, ale stała się atrakcją dla Wrocławian, którzy miło spędzają czas nad wodą. W mieście działa kilka klubów żeglarskich i kajakarskich. Można także wybrać się w rejs barką. Na wysokości Placu Grunwaldzkiego znajduje się także jedyny w Polsce dom na wodzie. Można go podziwiać z drugiego brzegu. Ciekawe we Wrocławiu jest także to, że kilka lat temu koryto rzeki przeszło rewitalizację i powstały nowe wały przeciwpowodziowe, które są udostępniane. Na takim wale można spacerować lub wybrać się na przejażdżkę rowerem. Jadąc wzdłuż Odry można poznać prawie całe miasto.

Poszukiwania krasnoludków

W różnych miejscach Wrocławia porozrzucane są także figurki Krasnoludków. Na oficjalnej stronie projektu znajdziemy listę wszystkich mini rzeźb oraz zaplanowane trasy wycieczek. Krasnoludki stały się stałą atrakcją – wyznaczone są trasy spacerowe, które prowadzą od jednej figurki do drugiej. Podążając takim szlakiem, można zwiedzić całe miasto. Ciekawy sposób na poznanie Wrocławia, prawda?

Darmowe wycieczki z przewodnikiem

Miłośnicy architektury i historii nie muszą także martwić się o konieczność wykupienia wycieczki. W weekendy możemy wziąć udział w darmowej wyprawie z przewodnikiem po Ostrowie Tumskim. Osoby prowadzące turystów i mieszkańców odznaczają się dużą wiedzą o historii i zabytkach miasta. Opowiadają dzieje Wrocławia w interesujący sposób. Warto z takiej wycieczki skorzystać!