londyn

Najlepsze atrakcje w Londynie

W Polsce coraz bardziej popularna stał się model krótkich wycieczek, głównie weekendowych. Z pomocą tanich linii lotniczych można obecnie podróżować do wielu miejsce w Europie, praktycznie za bezcen. Jedną z popularniejszych destynacji jest Londyn, stolica Wielkiej Brytanii. Jednak Polacy nie tylko jadą tam do pracy, ale również w celu zwiedzania tego pięknego miasta.


Architektura

Dwa dni mogą nie wystarczyć na zobaczenie wszystkich istotnych zabytków w tej angielskiej metropolii. Dlatego w czasie weekendu należy wybrać najciekawsze miejsca, które najbardziej wyróżniają Londyn. Przede wszystkim będzie to z pewnością budynek parlamentu. Powstał on na gruzach poprzedniego pożaru, który pochłonął pożar na początku XIX wieku. Obecny Parlament to majestatyczny, neogotycki budynek, który zachwyca pięknem architektury. Poza tym jego częścią jest też symbol Londynu, wieża zegarowa Big Ben.

londyn_2Odwiedzając Londyn koniecznie trzeba także odwiedzić Tower London. Jest to jeden z najstarszych zabytków w mieście, pamiętający jeszcze czasy wczesnego Średniowiecza. Tower przed wiekami pełniło rolę królewskiego aresztu dla więźniów, głównie politycznych. Właśnie tutaj przez wiele lat była przetrzymywana Maria Stuart, królowa Szkotów, która następnie została ścięta z rozkazu Elżbiety I. Tower to wspaniały przykład wczesnej architektury gotyckiej, zwiedzania tej budowli nie można przegapić.

Galerie i natura

Londyn, jak przystało na dużą metropolię posiada także wiele galerii i muzeów. Na szczególna uwagę zasługuje wystawa figur woskowych Madame Tussaud. Zebrano tam kolekcje najciekawszych rzeźb wykonanych z wosku, prezentujących znanych i lubianych ludzi. Znajdziemy tam filmowców, aktorów czy nawet polityków. Osoby zainteresowane malarstwem koniecznie muszą zawitać do National Gallery. Zebrano tam ciekawe eksponaty mistrzów z różnych epok historii sztuki. Nie zabraknie tam dzieł Caravaggia, el Greco, czy Rubensa. Osoby odwiedzające Londyn w cieplejszych okresach mogą także zahaczyć o ogród zoologiczny, jeden z największych w całej Europie. Można tam spotkać tysiące zwierząt różnych gatunków, w tym arktyczne pingwiny czy dzikie tygrysy.

Plan podróży

Planując wycieczkę warto z wyprzedzeniem zarezerwować bilety z wyprzedzeniem (http://lot.com/pl/pl/), co najmniej kilkumiesięcznym. Wówczas szansę na znalezienie najlepszej promocji są znacznie większe. W celu znalezienia noclegu najlepiej korzystać z międzynarodowych portali, na których zebrano najlepsze okazje z całego świata.