Juliusz_Słowacki_Theatre,_Kraków

Myśląc Kraków co warto zobaczyć?

Zanim wybierzemy się na urlop, warto chociaż coś wiedzieć o miejscu, w które chcemy się udać, tak abyśmy później nie byli zawiedzeni, że nie spełnia ono naszych oczekiwań. Dlatego właśnie warto zobaczyć różne przewodniki, wpisy o tym mieście, a także powinniśmy zobaczyć na mapę satelitarną, tak aby móc określić, które rejony miasta będą nam bardziej odpowiadały. Im lepiej to wszystko przemyślimy, tym większa będzie nadzieja, że wrócimy do domu bardzo zadowoleni, a co się z tym wiąże, że nie będziemy żałowali swojej decyzji, że to właśnie w tym miejscu postanowiliśmy się zatrzymać, aby naładować swoje akumulatory po całym roku pracy. Continue reading “Myśląc Kraków co warto zobaczyć?” »

pexels-photo-46273

Kraków zabytki – gdzie warto się wybrać?

Najwyższy czas, aby zacząć planować najbliższy weekend, ponieważ pogoda ma być piękna i słoneczna. Jeśli nie masz zielonego pojęcia, w które miejsce warto byłoby pojechać to koniecznie musisz przeczytać ten wpis – dowiesz się, jak nie zaplanować naprawdę interesujący weekend. Taki problem zazwyczaj mają osoby z małymi dziećmi, albowiem wiadomo, że maluch po kilku godzinach spacerowania będzie znużony i będzie marzył wyłącznie o tym, aby wrócić do domku. Jeżeli pragniesz uniknąć takiej sytuacji to już teraz musisz przeczytać moją propozycję dla Ciebie. Continue reading “Kraków zabytki – gdzie warto się wybrać?” »

krakow-1030673_640

Czy Kraków ciekawe miejsca posiada?

Jeżeli chcemy mieć pewność, że nie będziemy się nudzili w danym miejscu, że nawet przy zróżnicowanej pogodzie zawsze będziemy mieli sporo rzeczy do zobaczenia, to koniecznie powinniśmy jeszcze przed wyjazdem chcieć jak najwięcej się o danym mieście dowiedzieć. Wówczas będziemy mieli pewność, że żadne ważne atrakcje nas nie ominą, bez względu na to, czy to będzie coś, co zwiedzać można przez cały rok, czy może coś, co pojawia się tylko sezonowo. Koniecznie trzeba tutaj również powiedzieć o tym, że wszystkie informacje na ten temat możemy znaleźć w internecie, więc powinniśmy poświęcić trochę czasu na jego dokładne przejrzenie, pod kątem tego, co nas czeka w danym rejonie. Continue reading “Czy Kraków ciekawe miejsca posiada?” »

poland-1024071_640

Atrakcje Kraków – co warto zobaczyć?

Stolica małopolski, miasto królów polskich, barwne wianki i pyszne precle – to Kraków,  miejsce, którego nie można ominąć zwiedzając Polskę. Spośród wielu pięknych miast w całym kraju to właśnie Kraków jest określany najpiękniejszym. Wiele miejsc, jakie możemy w nim zwiedzić ma niebywały urok i wyraźny klimat, jaki można poczuć nawet przy krótkim pobycie. Jak więc zaplanować tu czas? Czy jeden weekend wystarczy na zwiedzenie najważniejszych zabytków i pospacerowanie uliczkami Kazimierza? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i dużym stopniu zależy od wymagań, jakie mamy i tego, w jaki sposób lubimy zwiedzać miasta. Podczas trzydniowego pobytu w Krakowie można zobaczyć większość jego atrakcji, ale to na pewno sprawi, że będziemy chcieli tu wrócić w niedługim czasie. Planując pobyt warto zastanowić się, w jaki sposób chcemy spędzić czas i czy ważniejsze jest dla nas zwiedzanie kluczowych zabytków czy jednak spokojne spacerowanie po mieście. Continue reading “Atrakcje Kraków – co warto zobaczyć?” »