Kopenhaga

Kopenhaga zaprasza turystów!

Ludzie planujący wyjazd na wakacje powinni zwrócić również uwagę na miasto położone na wschodnim wybrzeżu wyspy Zelandia. Dostać się do niego można w ciekawy sposób – oprócz samolotu (bilety tutaj) istnieją jeszcze połączenia wodne – promem do Szwecji, później już lądem prosto do Kopenhagi. Dzięki temu mamy możliwość urozmaicić swój urlop rejsem po morzu, który trwa zaledwie 6 -7 godzin.

Kopenhaga  jest stolicą Danii, jednym z największych miast Skandynawii i swoim urokiem od lat przyciąga turystów z całego świata. Odwiedzają ją bardzo chętnie, ponieważ miasto ma wiele do zaoferowania. Paradoksalnie jest wielką kameralną metropolią – liczy ponad półtora miliona mieszkańców, ale, jak żadne inne europejskie miasto, przyciąga swoją wyjątkową kameralnością. Ci, co nastawieni są na zwiedzanie Kopenhagi, powinni zarezerwować sobie na to dużo czasu – miasto posiada ogromną ilość miejsc i obiektów wartych odwiedzenia i zobaczenia. Jednym z nich, które zasługuje na uwagę jest browar marki Carlsberg, który oprócz swojej produkcji oferuje też historię browarnictwa, a stuletni budynek już sam w sobie wywiera ogromne wrażenie.

Na uwagę zasługują katedry i kościoły – warto zacząć na przykład od gotycko-romańskiej Katedry Rosklide, w której znajdują się groby królów duńskich, i która przez wiele lat swojego bytu wiele razy była przebudowywana.

Co jeszcze w Kopenhadze?

Przede wszystkim każdy znajdzie coś dla siebie. Dla amatorów historii – pałace, których w Kopenhadze jest dosyć sporo. Na szczególną uwagę zasługuje barokowy pałac królewski Amalienborg, będący jednocześnie letnią rezydencją królewską.Ci, co wolą edukacyjne wizyty w muzeach również będą mieli co robić – w mieście znaleźć można takie interesujące obiekty jak Muzeum Narodowe, Muzeum Rekordów Guinessa, Muzeum Erotica i wiele innych. Co warto zaznaczyć, nie trzeba zwiedzać na piechotę. Miasto oferuje mnóstwo samoobsługowych wypożyczalni rowerów, którymi można dostać się chociażby do równie interesującej co inne miejsca dzielnicy Christiania, czyli opuszczone koszary wojskowe później zajęte przez hippisów. Miejsce to uchodzi za częściowo samostanowiące się osiedle, a jego mieszkańcom został nadany status niezależnej społeczności.  Panoramę całej Kopenhagi, w której nie brakuje zieleni, i która w niektórych dzielnicach poprzecinana jest licznymi kanałami i skrzyżowanymi uliczkami podziwiać możemy ze szczytu Okrągłej Wieży – jest to niezapomniany widok i z pewnością utrze się w naszej pamięci na długo.