london-1081820_640

Jakie zabytki w Londynie warto zobaczyć?

Londyn stanowi główne miejsce na mapie wyjazdów dla tysięcy Polaków już od wielu lat. Podróżni udają się tam nie tylko w celach zarobkowych. Podróże lotnicze do Londynu znajdują się w coraz bardziej dostępnym spektrum cenowym, a co za tym idzie „szybki wypad” na weekend w celu zrobienia drobnych zakupów lub odbycia małej wycieczki jest coraz częściej realizowaną opcją. Londyn, jako światowa metropolia oferuje sobą wiele możliwości do obcowania ze sztuką wyższą. Zabytki Londynu są bardzo zróżnicowane, a zobaczenie wszystkiego wymaga poświecenia znacznej ilości czasu. Poniżej prezentujemy listę lokalizacji, które musowo trzeba zobaczyć przyjeżdżając do stolicy Wielkiej Brytanii.
Zabytki Londynu – gdzie się kierować?:

– Kensington Gardens. Ogrody Kensington wchodzą w skład „zielonego płuca” Londynu rozciągając się na przestrzeni ponad 111 hektarów. Jest to jeden z wyjątkowych zielonych zabytków Londynu wchodzący z skład listy ogrodów królewskich. Idealne miejsce do spacerów oraz zdrowego spędzania wolnego czasu. Ogrody Kensington pozwalają na ucieczkę od zgiełku miasta bez konieczności rezygnowania ze wszystkich jego nowoczesnych dobrodziejstw. W okolicy parku znajduje się wiele monumentów oraz pobocznych zabytków, jest to jedno z miejsc, w którym za każdym razem można zobaczyć coś nowego.london-530055_640

– Pałac Westminsterski. Zabytek światowej klasy położony na lewym brzegu Tamizy. Najstarsza część pałacu Westminsterskiego datowana jest na ponad 1000 lat. Dawniej rezydencja władcy, obecnie miejsce posiedzeń Parlamentu oraz Izby Lordów. Jest to wyjątkowe miejsce gdzie historia przenika się z aktualną polityką na każdym kroku, wywołując razem niesamowite wrażenie. Możliwość skorzystania z wycieczki z przewodnikiem stanowi doskonałe wypełnienie popołudnia oraz poszerzenie swoich horyzontów o nową wiedzę.

– Westminster Abbey. Katedra Westminsterska, tak jak Big Ben stanowi wizytówkę zabytków Londyńskich.  Co roku przez jej progi przechodzi ponad milion odwiedzających chłonących z zaciekawieniem 700 – letnią historię tej niesamowitej budowli (wpisanej do listy światowego dziedzictwa UNESCO).

– Pałac Buckingham jest największym istniejącym pałacem królewskim na świecie. Ten wyjątkowy zabytek Londynu od 1837 roku stanowi oficjalną siedzibę urzędującego monarchy. Wyjątkowa barokowa architektura oraz niesamowicie bogata historia (która ciągle trwa) sprawia, że Pałac Buckingham to nie tylko jedno z miejsc na liście pod tytułem „Zabytki Londynu”, ale ciągle żywe bijące serce miasta i Wielkiej Brytanii.