Dziś to Azja wyznacza trendy podróżnicze

Tak jak kiedyś wszyscy z chęcią latali do Europy, tak teraz środek ciężkości przesunął się na Azję. To ona wiedzie prym i bije wszelkie rekordy liczby turystów każdego roku w różnych kultowych miejscach.

Azja to nie tylko Wielki Mur Chiński i Taj Mahal

Każdy człowiek na ziemi wie chyba jak wyglądają obie budowle wspomniane powyżej. Jednak Azja jest ogromnym kontynentem, gdzie można zobaczyć znacznie, znacznie więcej. Jeśli zwiedzamy Azję na własną rękę, to możemy spróbować odwiedzić kilka krajów podczas jednego pobytu. Możemy wtedy przemieszczać się samolotami polskich linii lotniczych lot. I tak na przykład warto odwiedzić piękny Wietnam, gdzie znajduje się oszałamiająca zatoka Ha Long. Znajdują się na niej skały, które porośnięte są przez dziką roślinności. Jeśli poczekamy do zachodu słońca, to naszym oczom ukarze się widok jak z bajki. Natomiast w Kambodży musimy koniecznie pojechać do ruin dawnej stolicy Khmerów w Angkorze. Drzewa, a dokładniej ich korzenie, które wplątują się pomiędzy budynki, robią niesamowite wrażenie. Tu możemy poczuć, jak potężna jest przyroda. W Indonezji, na wyspie Bali odkryjemy najpiękniejsze plaże na świecie. Zachwyci nas kolor wody i nieba — bezkresny błękit aż po horyzont. Na Filipinach grzechem byłoby nie zobaczyć tarasów ryżowych w Banaue, które liczą około 2000 lat i powstały wyłącznie dzięki ciężkiej pracy ludzkich rąk. Nieco bliżej Europy — w Jordanii, znajduje się Petra. Była to stolica królestwa Nabatejczyków. Najsłynniejszą budowlą z dawnego miasta, która widnieje na wielu pocztówkach, jest Skarbiec. Warto w tym rejonie spędzić więcej niż kilka godzin. Można odbyć tu bardzo ciekawy treking. Dla osób, które lubią przyrodę, warte polecenia jest małe azjatyckie państwo — Bhutan. Znajduje się ono w Himalajach. Porośnięte jest lasem tropikalnym. To tam znajduje się dość duża liczba niedostępnych buddyjskich świątyń, które wyglądają, jakby zawisły na skale. Z miejsc, które posiadają przepiękny krajobraz, warta polecenia jest także Kapadocja w Turcji. Można tu odbyć lot balonem. Z góry dostrzeżemy wszystkie formacje — domy czy kościoły wykute w skałach tufowych. Tworzy to naprawdę księżycowy charakter.

Azja jest zbyt wielka, aby móc zwiedzić ją podczas jednej wyprawy. Dlatego, ci, którzy połkną bakcyla i pokochają inne kultury, na pewno zechcą wracać. Tolerancje i chęć poznawania nowego, sprawi, że będą czerpać przyjemność z każdej wyprawy — bez oceniania i porównywania. Wtedy Azja otworzy się przed nimi i zachwyci swym pięknem.