warsaw-1136274_640

Czy Warszawa zabytki może nam pokazać?

Zanim zaczniemy wędrować po całym kraju, a już na pewno zanim wybierzemy się na zagraniczne podróże trzeba poznać własną stolicę, tak aby przekonać się, że ona również ma wiele do zaproponowania i że nie mamy się tutaj czego wstydzić. Dlatego właśnie warto zaplanować zwiedzanie Warszawy w taki sposób, aby mieć pewność, że uda nam się zwiedzić wszystkie jej najważniejsze punkty i zobaczyć nie tylko te najnowsze budowle, ale również te starsze, które są już jej wizytówką od wielu lat. Możemy poszukać w internecie informacji co trzeba obejrzeć, albo na miejscu kupić odpowiedni przewodnik, nie mniej im więcej ciekawych punktów odnajdziemy, tym większa będzie pewność, że wrócimy do domu bardzo zadowoleni.

Jakie Warszawa zabytki może mieć?

Jeżeli interesujemy się historią miasta, chcemy zobaczyć te miejsca, które już wiele widziały i są zaliczone do zabytków, to z pewnością się tutaj nie zawiedziemy. Warszawa zabytki bowiem ma umieszczone w różnych rejonach, a co ważniejsze są one tak zróżnicowane, że z pewnością nie będziemy się tutaj nudzić. Koniecznie powinniśmy obejrzeć pomnik warsaw-774238_640Syrenki, która przecież jest znakiem rozpoznawczym naszej stolicy, musimy również obejrzeć Pałac Kultury i najlepiej jeżeli wejdziemy do jego środka, tak aby móc zobaczyć jak to miasto wygląda widziane z góry. Będziemy mogli podziwiać Łazienki, w których wyciszymy się i zapomnimy, że znaleźliśmy się w dużym mieście, a także warto popatrzeć na mijane w centrum kamienice, tak aby móc się przekonać jak pięknie są zdobione. Oczywiście będąc w stolicy nie możemy zapomnieć o zwiedzeniu Zamku Królewskiego i zobaczeniu kolumny Zygmunta, bo te miejsca również zaliczają się do stałych punktów na mapie zwiedzających.

Zobaczmy jak wiele jest do obejrzenia.

Jeżeli chociaż trochę czasu poświęcimy na zapoznanie się z propozycjami do zwiedzenia w stolicy, to szybko się przekonamy, że takich miejsc jest sporo, a co się z tym wiąże, że z pewnością nie będziemy się tam nudzić. Co więcej musimy zaznaczyć, że stworzenie mapy najciekawszych miejsc nie będzie trudne, zwłaszcza jeżeli będziemy się kierować opiniami innych turystów, którzy mieli już okazję zwiedzać Warszawę. Ze stolicy polecimy także do wszystkich europejskich stolic, np. do Kopenhagi – http://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-kopenhagi. Zawsze też można zapytać samych Warszawiaków, co jest godne obejrzenia, a co może nie koniecznie znajdować się w oficjalnych i mniej oficjalnych przewodnikach, bo wówczas będziemy mieli naprawdę szansę poczuć klimat tego miasta i przekonać się jakie ono faktycznie jest.