wieden

Zwiedzamy Wiedeń

Wybierając się do Wiednia na kilka dni lub na dłużej, warto dobrze się do takiego wyjazdu przygotować, aby oszczędzić zarówno czas jak i pieniądze. Przede wszystkim należy jak najwcześniej kupić bilety lotnicze (tutaj), dzięki czemu ich cena będzie dużo niższa. Chyba, że zamierzamy dojechać do Wiednia autobusem, wtedy nie musimy aż tak bardzo martwić się terminami.


Jeżeli chcemy znaleźć hotel położony w dogodnym miejscu, możemy skorzystać ze specjalnych aplikacji, dzięki którym szybko i łatwo znajdziemy nocleg spełniający nasze oczekiwania.

Na miejscu czeka na nas wiele atrakcji, przepięknych zabytków i wydarzeń, warto więc przygotować dość dokładny plan zwiedzania i poczytać, które miejsca są najbardziej oblegane w okresie, kiedy będziemy w Wiedniu, aby uniknąć stania w wielogodzinnych kolejkach. Zwiedzanie zacząć możemy od wpisanej na listę UNESCO dawnej letniej rezydencji rodziny cesarskiej – Schloss Schonbrunn. Pałac ten uważany jest przez wielu za jedną z najpiękniejszych barokowych budowli w Europie. Obejrzeć można 45 komnat z ponad tysiąca znajdujących się w obiekcie. Warto także przespacerować się po parku, gdzie działa teatr marionetek oraz odwiedzić ogrody francuskie.

wieden_2W poszukiwaniu nieco bardziej żywiołowych rozrywek warto udać się na Prater. To słynne na cały świat wesołe miasteczko przyciąga mnogością karuzel, zjeżdżalni i wielu innych atrakcji gwarantujących odpowiednią dawkę adrenaliny. Działający tutaj diabelski młyn został wybudowany w 1897 roku – można z niego podziwiać przepiękną panoramę całego miasta.

W Wiedniu znajduje się ponad 200 parków i ogrodów. W okresie letnio-wiosennym podziwiać w nich można setki gatunków kwiatów oraz roślin. Spacer klimatycznymi alejkami z pewnością poprawi nastrój każdemu. W parkach znajdziemy także boiska, skate parki, stawy, wodospady, a miłośnicy zabytków będą mogli podziwiać statuy i rzeźby. W Parku Miejskim znajduje się złoty pomnik Johanna Straussa, jest to jeden z najczęściej uwiecznianych na zdjęciach pomników na świecie.

Na turystów czeka także multum atrakcji kulturalnych; koncerty oraz imprezy związane z miastem odbywają się tutaj przez cały rok.

Przed Świętami Bożego Narodzenia otwiera się jarmark, na którym znaleźć można wiele smacznych potraw, dekoracji oraz prezentów. W mieście nie brakuje znakomitych restauracji oraz kawiarni, gdzie spróbować można takich rarytasów jak Salzburger Nockerl, ulubiony deser Mozarta czy przygotowywany w Hotelu Sacher słynny tort Sachera o niepowtarzalnym smaku.