2510-1272018236eDI7

Wycieczka do Londynu – krótkie porady

Stolica Wielkiej Brytanii jest miastem wielu kultur, piękna architektury i bogactwa Pałacu Buckingham. Nie dziwi więc fakt, że rokrocznie odwiedza je tylu turystów. Wpływa na to niewątpliwie klimat Londynu i poczucie humoru mieszkańców, którzy na każdym kroku uśmiechają się do siebie. Spośród europejskich stolic jest ono niezwykle atrakcyjne i powinno znaleźć się na liście miast do zobaczenia u każdego kto lubi poznawać nowe miejsca. Nie da się ukryć, że jest to miasto olbrzymie i bardzo różnorodne więc tworząc plan zwiedzania trzeba się solidnie zastanowić, jakie punkty na mapie należy koniecznie zobaczyć. Wiele informacji warto także czerpać z forów internetowych, na których podróżni dzielą się swoimi doświadczeniami. Wbrew pozorom możemy tam znaleźć sporo wartościowych wskazówek, które ogromnie ułatwią podróż.

London_-_White_Tower2Do Londynu najłatwiej dostać się samolotem z PLL LOT. Jest to o tyle prostsze, że funkcjonują tam cztery lotniska i w zależności od ceny biletu możemy dostać się na to bliżej centrum, bądź na te bardziej oddalone. Planowana przez nas wycieczka do Londynu powinna być dokładnie przemyślana, ponieważ mają tylko trzy, cztery dni na zwiedzanie trzeba zastanowić się, z czego zrezygnować. Warto rozplanować sobie każdy dzień na dzielnice, w jakich będziemy się poruszać. Dzięki temu nie opadniemy szybko z sił i jednocześnie zobaczymy najważniejsze miejsca. Z istotnych wskazówek – warto wcześniej pomyśleć nad noclegiem i jednocześnie nad transportem w mieście. Nie należy on do najtańszych, jest jednak najwygodniejszy. Z tego powodu o wiele lepiej jest znaleźć nocleg dalej od centrum, przykładowo w drugiej czy trzeciej strefie i wykupić specjalna kartę oyster, dzięki której będziemy mogli bez trudu poruszać się metrem i autobusami. Londyńskie metro jest bardzo dobrze zorganizowane więc naprawdę szybko możemy przemieszczać się pomiędzy konkretnymi punktami. Dla wielu osób wycieczka do Londynu jest spełnieniem marzeń więc warto pomyśleć, jak ją urozmaicić. Spośród wielu miejsc, jakie należy zobaczyć warto wyróżnić dzielnicę Camden, która tętni życiem niezależnie od pory dnia. Znajdziemy tam dzieła artystów, a także pyszne jedzenie, które doda energii dla dalszej wycieczki. Dobrze jest z tego punktu udać się do bajecznego Notting Hill, które można przyjemnie objechać autobusem. Ważną rzeczą, jaką lepiej mieć zawsze przy sobie jest mapa metra. Poruszając się nim po mieście warto ją mieć, aby móc w każdej chwili sprawdzić, jaką linią jechać.

Dla osób wybierających się do Londynu ważne powinno być także zastanowienie się nad wejściem do muzeów. Większość z nich jest darmowa, a stanowi nie lada rozrywkę.