jihlava-961898_640

Weekend w Czechach – jak się tam dostać?

Nasi południowi sąsiedzi mają wiele do zaoferowania w kwestii turystyki. Czechy są górzystym krajem, który obfituje w wiele atrakcji  turystycznych. Przynajmniej 1 weekend powinniśmy tam spędzić, by poznać lepiej naszych sąsiadów. Jednak w jaki sposób najlepiej się tam dostać? Czy warto wybrać się tam samolotem?

Oferta lotów do Czech

Kiedy przeglądamy w internecie oferty przewoźników, widzimy różne propozycje cenowe oraz pod względem standardu. Najtańsze bilety lotnicze zaczynają się od 300 zł, ale jeśli zarezerwujemy bilet z większym wyprzedzeniem, to możemy liczyć na dużą zniżkę od przewoźnika. Warto więc być na bieżąco i śledzić zmieniające się ceny biletów. Generalnie możemy wybrać się na dwa lotniska: w Pradze i w Brnie. Loty do Czech mają znacznie są znacznie lepiej rozwinięte w przypadku stolicy, do której możemy udać się praktycznie z każdego lotniska w Polsce: z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Szczecina, Gdańska oraz Katowic. Do Brna dolecimy z Warszawy i Gdańska.

Przygotowanie do podróży

Czasami jednak nie warto wybierać samolotu, szczególnie kiedy mieszka się blisko granicy z Czechami. Loty do Czech wymagają odbycia odprawy na lotnisku, oczekiwania na pozwolenie na start oraz oszacowania wagi bagażu, aby na lotnisku nie okazało się, że nasza walizka będzie wiązała się z wyższą opłatą. Dlatego podróż samochodem także może być atrakcyjna, jeśli nie zależy nam na czasie i chcemy samodzielnie poprzemieszczać się po czeskich drogach. czech-republic-1211658_640

Zabytki warte grzechu

Jeśli wybieramy się na weekend do Czech, koniecznie musimy przemyśleć, gdzie chcemy się wybrać i co chcemy zwiedzić. Praga jest pełna zabytków, więc jeśli chcemy ją poznać, to ona powinna znajdować się w planie wycieczki na cały weekend. Nie można zwiedzać Pragi po łepkach, bo wtedy nie poczujemy jej klimatu ani niesamowitego stylu. Najlepiej także wykupić wycieczkę z przewodnikiem, dzięki której dowiemy się nieco więcej o historii miasta niż z przewodnika książkowego. A jeśli zależy nam na samodzielnym zwiedzaniu, koniecznie sami powinniśmy wcześniej zaopatrzyć się w grube poradniki z wytyczoną trasą zwiedzania. Dzięki temu uda nam się poznać najpiękniejsze zakątki tego urokliwego miasta.

Bez względu na to, czy do Czech udamy się samochodem, czy może samolotem, powinniśmy przygotować się do wycieczki, aby była ona dla nas przyjemnym i nowym doznaniem. Poznawanie nowych miejsc jest bardzo inspirujące i ciekawe, ponieważ możemy zachłysnąć się kulturą inną niż nasza.