coast-guard-1166410_640

Co warto zobaczyć w Chicago?

Żyjemy w takich czasach, że warto podróżować. Mamy dużo możliwości, z których na pewno warto skorzystać. Czasami jednak może brakować inspiracji odnośnie tego, w jakie miejsce pojechać, bo jest przecież tak wiele do zobaczenia. W naszym poradniku przedstawimy ciekawą destynację, miasto Chicago, ale ukażemy je w sposób niekonwencjonalny, to znaczy, nie pod kątem znanych zabytków, lecz inspirujących i nieoczywistych miejsc.

Na pewno warto odwiedzić bar Ala Capone. Chicago było ważnym miastem w okresie prohibicji. Brało się to z tego, że dogodnie było położone, szczególnie dzięki dobrym połączeniom kolejowym z resztą Stanów Zjednoczonych. Częściowo to jednak wynikało też z tego, że w Chicago bardzo prężnie rozwijał się światek gangsterski, a najważniejszą postacią był właśnie Al Capone. Dzisiaj więc znajdziemy wiele miejsc nawiązujących do tych pamiętnych czasów gangsterskich i nielegalnego handlu alkoholem. W Chicago znajduje się wspaniała linia brzegowa Michigan, która umożliwia korzystać ze sportów plażowych i wodnych. Znane i lubiane w Chicago sporty to siatkówka plażowa, żeglarstwo, pływanie, a nawet surfing. Popularną plażą w Chicago jest North Ave. Osoby, które cenią sobie piękne widoki miasta powinny się jednak wybrać jednak na Navy Pier.

chicago-890347_640Willis Tower, to był kiedyś najwyższy budynek na świecie. Dzisiaj możemy go odwiedzić i skorzystać z tak zwanego Skydecku na 103 piętrze. Jest to przeszklona budka, w jakiej można spojrzeć bezpośrednio w dół i zobaczyć pod stopami centrum Chicago. Nie powinniśmy się bać Skydecka, gdyż wielowarstwowe szkło, które się tam znajduje może wytrzymać aż do 4 ton obciążenia. Warto wybrać się do Millenium Park, czyli do jednego z najbardziej charakterystycznych punktów Chicago. Taką wycieczkę warto połączyć z odwiedzinami w muzeum sztuki współczesnej. Powinniśmy przejść obok Cloud Gate, jest to charakterystyczna rzeźba wzorowana na kropli rtęci. Przez mieszkańców Chicago określana jako Bean, czyli fasolka.

Dobrze też obejrzeć Crown Fountain. Na tej fontannie wyświetlane są naprzemiennie twarze tysiąca mieszkańców Chicago. Zdecydowanie warto odwiedzić Chicago, a jest to dzisiaj naprawdę łatwe, bo dostępni są różni przewoźnicy, szczególnie zaś bilety lotnicze Rzeszów – Chicago to dobry wybór. Jest tanio, nie trzeba nigdzie daleko jechać, na przykład do Pragi czy Budapesztu, żeby tam polecieć, a ponadto lotnisko nie jest jakieś wielkie, więc łatwiej i szybciej się wszystko odbywa. Chicago to najlepsza destynacja dla każdego, kto szuka niezwykłych wrażeń i wyjątkowego miasta.