Szczecin

Szczecin – informacje praktyczne

Szczecin staje się coraz bardziej popularny wśród turystów – i bardzo dobrze, gdyż jest to jedno z najbardziej wartych zobaczenia miejsc w północnej Polsce. Jakkolwiek dotarcie do Szczecina z wielu polskich miast na pewno zajmie Wam dłuższą chwilę, jednak zdecydowanie warto – możecie wybrać się tam na przykład pociągiem i w ten sposób zaoszczędzić trochę czasu, który z pewnością stracilibyście na kiepskich w tamtym rejonie drogach. Zastanówcie się nad podróżą samolotem https://www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-szczecina.
Jeżeli czytaliście już o Szczecinie, na pewno wiecie, że warto tam zwiedzić Zamek Książąt Pomorskich, Muzeum Historii miasta, Bazylikę Archikatedralną pod wezwaniem świętego Jakuba Apostoła, a przede wszystkim odrestaurowane i robiące ogromne wrażenie Podziemne Trasy Szczecina. Dzisiaj przedstawiamy garść przydatnych informacji na temat godzin otwarcia, lokalizacji i kosztów wstępu do poszczególnych atrakcji turystycznych.

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek znajduje się przy ul. Korsarzy 34 – zobaczycie go z pewnością z daleka, bo góruje nad miastem, położony na wzgórzu nad brzegiem Odry. Wewnątrz możecie zobaczyć salę czarownic, zbiory przedmiotów pochodzących niemal sprzed tysiąca lat, a dodatkowo sarkofagi książąt pochodzących z pomorskiej dynastii Gryfitów. Dzisiaj zamek pełni przede wszystkim funkcję kulturalnego centrum miasta; znajdują się tu liczne muzea, teatry itp. Zamek otwarty jest dla zwiedzających codziennie w godzinach 10 – 18. Bilet normalny kupimy za sześć złotych, zaś ulgowy – za cztery.

Podziemne Trasy Szczecina

Wycieczka podziemnym schronem z czasów drugiej wojny światowej będzie nie lada gratką przede wszystkim dla dzieciaków. Do wyboru mamy dwie trasy – Wojenne Losy Szczecina, która jest dostępna dla zwiedzających codziennie poza sobotą, a także Historia Zimnej Wojny – ta dostępna jest na razie jedynie w soboty. Zwiedzanie każdej z tras rozpoczyna się punktualnie w południe. Bilet dla dorosłych kosztuje 24 złote, zaś dla dzieciaków – 19.

Muzeum Historii Szczecina

Muzeum otwarte jest we wtorek, środę, czwartek i sobotę w godzinach 10 – 18, w piątki i niedziele zaś w godzinach 10 – 16. W poniedziałki, jak to zazwyczaj bywa, muzeum jest nieczynne. Bilety kosztują 10 zł, zaś bilet ulgowy to koszt jedynie 5 zł.

Bazylika archikatedralna pw. św. Jakuba apostoła

Bazylika znajduje się przy pl. św. Jakuba. Wstęp do samego kościoła jest darmowy, jeżeli jednak marzy Wam się przepiękny widok na Szczecin, wjedźcie na taras widokowy. Bilety kosztują zaledwie parę złotych, ale zdecydowanie warto.