office-620822_640

Śledzenie lotów to bardzo przydatna usługa

Każdy z nas prawdopodobnie chociaż raz w życiu zastanawiał się, gdzie dokładnie znajduje się samolot, którym leci albo gdzie znajduje się maszyna, którą lecą nasi najbliżsi. Na szczęście obecnie praktycznie każdy może śledzić trasę dowolnego dużego samolotu pasażerskiego na świecie.

W Internecie bez problemu znajdziemy specjalne witryny, na których śledzenie lotów na całym świecie jest wyjątkowo proste. Odszukanie takich stron jest banalne. Z reguły zobaczymy na nich po prostu mapy interesującego nas obszaru, na którym zaznaczone będą znajdujące się aktualnie w powietrzu samoloty. Wszystko działa na żywo, będziemy więc mogli obserwować trasę danego samolotu od jego startu aż do lotniska docelowego.

Nieważne więc czy nasi bliscy lecą akurat z Warszawy do Londynu (bilety kupili na lot.com) czy może ktoś, kogo znamy, podróżuje do Tokio albo znajomy znajomego leci do Nowego Jorku. Każdy taki kurs będziemy mogli obserwować w przeglądarce. Czasami taką usługę oferują rozmaite wyszukiwarki połączeń. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie ją znaleźć.

office-624749_640W przypadku gdy nie mamy pod ręką komputera, możemy zainstalować specjalną aplikację mobilną, która także pozwala na śledzenie lotów na żywo. Wybierając dany samolot dostaniemy bezzwłocznie informację o jego lokalizacji, wysokości, na której się znajduje oraz prędkości z jaką leci. Jeżeli szukamy konkretnego samolotu, to aplikacja z pewnością będzie posiadała pełną listę, z której wybierzemy interesującą nas maszynę.

Takie śledzenie lotów jest świetne, jeśli martwimy się o kogoś bliskiego, kto akurat gdzieś leci i nie mamy z nim kontaktu. Wystarczy zajrzeć na stronę, na której możemy zobaczyć, gdzie dokładnie jest samolot tej osoby oraz sprawdzić, czy przewidywane jest jakiekolwiek opóźnienie. W ten sposób przestaniemy się martwić i będziemy spokojnie czekać, aż bliska nam osoba wyląduje i będziemy mogli się z nią skontaktować.

Obserwować samoloty możemy praktycznie na całym świecie. Strony, które umożliwiają śledzenie lotów pozwalają na wybranie interesującego nas regionu. Może to być Europa lub Ameryka, ale równie dobrze możemy mieć ochotę zobaczyć, co się dzieje na niebie w Australii czy w Ameryce Południowej. Nie musimy przecież nigdzie lecieć, aby czerpać radość ze śledzenia samolotów w powietrzu.

Jak widać, nie musimy już martwić się o bliskich, którzy lecą na inny kontynent, a my nie mamy od nich żadnych informacji. Wystarczy zajrzeć na strony umożliwiające śledzenie lotów, wpisać numer lotu i obserwować na żywo maszynę, która zmierza do celu.