wroclaw-642749_640

Miejsca we Wrocławiu, które musisz zobaczyć

Wybierasz się do stolicy Dolnego Śląska na kilka dni? Zaplanowałeś już, co chcesz zobaczyć, jakie miejsca odwiedzić, jakie zabytki poznać? Wrocław jest na tyle dużym i ciekawym miastem, że samo planowanie wycieczki może zająć cały dzień. Przeczytaj nasz krótki przewodnik, by dowiedzieć się, w jakie miejsca koniecznie trzeba pójść, będąc we Wrocławiu.

Naukowy Wrocław co warto zobaczyć?

Koniecznie wybierz się do Uniwersytetu Wrocławskiego. Jest to jedna z najstarszych uczelni w Polsce. Warto wybrać się do Auli Leopoldina, gdzie odbywają się najważniejsze uroczystości uczelni. W budynku znajduje się muzeum. Mając chwilę czasu można wybrać się na wieżę matematyczną, przez którą przebiega siedemnasty południk. Interesująca atrakcja dla najmłodszych, ale również dla starszych miłośników ciekawostek geograficznych.

Punkt widokowy Sky Tower

Sky Tower to najwyższy budynek we Wrocławiu. Jednak nie to jest w nim niespotykane. Na 49 piętrze znajduje się punkt widokowy, skąd można podziwiać panoramę całego miasta. Bilety najlepiej zarezerwować z wyprzedzeniem, ponieważ atrakcja cieszy się dość dużym zainteresowaniem ze strony turystów, jak i samych mieszkańców.

Wrocławskie Zoo

Jeśli wybieracie się do stolicy Dolnego Śląska latem, warto abyście zarezerwowali czas na wyprawę do zoo. Znajduje się tam jedne na salę polski Afrykarium. Co to jest? Budynek z wieloma akwariami, w których żyją gatunki ryb z różnych afrykańskich ekosystemów, na przykład Jeziora Tanganika czy Jeziora Wiktorii. Oprócz ryb możemy tam również podziwiać ssaki oraz gady pochodzące z Czarnego Kontynentu, na przykład Krokodyla Nilowego czy hipopotamy. measles-956064_640

Koło Afrykarium znajduje się wybieg z kotikami oraz fokami. Jeśli będziemy w zoo około godziny 12:00, warto tam podejść. W trakcie karmienia tych oceanicznych ssaków jest przeprowadzana tresura i pokazy sztuczek, które foki zdążyły się już nauczyć.

Dworzec Główny PKP

Z okazji Euro 2012 w naszym kraju dokonano wiele zmian i przeprowadzono wiele remontów. Odnowiony został także Dworzec Główny we Wrocławiu. Nawet jeśli nie wybieramy się do stolicy Dolnego Śląska pociągiem, warto się tam przejść i zobaczyć cenny zabytek architektoniczny. Niektórym nie podoba się kolor elewacji budynku, jednak osoby przeprowadzające rewitalizację twierdzą, że barwa odpowiada barwie oryginalnej. Aby wyrobić sobie zdanie w tej sprawie, trzeba koniecznie odwiedzić Dworzec. Może akurat Wam pomarańczowo – żółty odcień przypadnie do gustu!