paris-906751_640

Magiczna Rumunia jest bliżej niż myślisz!

Lato już trwa – najwyższa pora zacząć planować wakacyjny wypoczynek. Niezależnie od tego, czy mamy do dyspozycji pełne dwa tygodnie wolnego czy też możemy sobie pozwolić tylko na kilkudniowy wypoczynek, warto wziąć pod uwagę mniej popularne miejsca. Wprawdzie Hiszpania, Włochy czy Portugalia to prawdziwe urlopowe „pewniaki“, ale w Europie czeka na nas także kilka innych, nie mniej interesujących destynacji.

Doskonałym przykładem miejsca, które momentalnie zauroczy każdego spragnionego wrażeń wczasowicza, jest Rumunia. Kraj ten przez długie lata walczył z negatywnymi stereotypami na swój temat i wreszcie pozbył się krzywdzącej łatki  rejonu niebezpiecznego i niezbyt przyjaznego dla odwiedzających. Dzisiaj Rumunia może poszczycić się coraz lepszą infrastrukturą, która z pewnością ułatwi gościom przemieszczanie się od jednej atrakcji turystycznej do drugiej. A tych jest w Rumunii cała masa.

Bez względu na to, czy kochamy historię, architekturę, folklor czy też chcemy spędzić nasz urlop na łonie natury, Rumunia ma dla nas coś do zaoferowania. Miłośników zamierzchłych dziejów zachwycą tamtejsze zamki i pałace, monumentalne cerkwie i klasztory oraz warownie, wznoszone przez lud dla obrony przed obcymi najazdami. Sympatyków folkloru zaskoczy przede wszystkim unikalny „Wesoły Cmentarz“ w miejscowości Săpânța, która znajduje się tuż przy granicy z Ukrainą. Nigdzie indziej nie spotkamy ręcznie malowanych, kolorowych nagrobków przedstawiających sceny z życia zmarłych oraz powód ich odejścia z tego świata. Osobom chcącym odpocząć w ciszy i nacieszyć się majestatem natury polecamy trekking w Rumuńskich Karpatach. Z kolei entuzjaści architektury i urbanistyki z pewnością powinni udać się do stolicy kraju – Bukaresztu.paris-1293747_640

Dzięki tanim liniom lotniczym ten niesamowity kraj jest w zasadzie na wyciągnięcie ręki. Największe europejskie lotniska oferują połączenia z Bukaresztem i innymi miastami w Rumunii. Bez żadnego problemu zakupimy bilety lotnicze Paryż – Bukareszt czy Warszawa – Bukareszt. Obserwując strony przewoźników i portale rezerwacyjne jesteśmy w stanie upolować przeloty w naprawdę okazyjnych cenach. Warto również połączyć odwiedziny w Rumunii z wizytą w innym kraju i zaplanować prawdziwy wakacyjny „eurotrip”. Dzięki połączeniom lotniczym jest to prostsze niż nam się wydaje. Nic nie stoi na przeszkodzie by na śniadanie zjeść croissanta w paryskiej kawiarni, a wieczorem posilić się ciorbą i mamałygą w jednej uroczych rumuńskich restauracji.