cathedral-529807_640

Loty do wybranych destynacji

Mimo że podróże lotnicze to obecnie standard, potrafią wywołać stres, dyskomfort, a czasami nawet lęk. Chociaż podróże samolotem są wiele bardziej bezpieczne niż innymi środkami lokomocji, to jednak nie przekonuje  niektóre osoby do podróży tym środkiem lokomocji. Jednak istnieją sytuacje kiedy musimy się zdecydować na przelot samolotem. Lot do Toronto to daleka podróż i trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Na komfort lotu duży wpływ ma niewątpliwie to, gdzie siedzimy. Jeśli mamy jakieś ulubione miejsce, warto o nie poprosić w trakcie odprawy.

Najwygodniejsze w klasie ekonomicznej są miejsca przy wyjściach ewakuacyjnych, gdzie jest więcej miejsca na nogi. Niestety, coraz częściej za najlepsze miejsca trzeba dopłacać. Najbardziej nieprzyjemne momenty w czasie lotu to start i lądowanie, kiedy ze względu na zmiany ciśnienia odczuwa się ból uszu. Podczas lotu niezbyt przyjemne mogą być turbulencje, które w małych samolotach mogą spowodować chorobę lokomocyjną. Toronto jest fascynującym kosmopolitycznym miastem, którego największym bogactwem są ludzie. W mieście, którego połowa mieszkańców urodziła się poza Kanadą, multikulturowość jest codziennością, jak tlen czy słońce, które dla każdego świeci tak samo. W mieście, na którego ulicach codziennie można usłyszeć ponad 100 języków z całego świata, zwyczajnie nie można się nudzić.split-1272629_640

Wybierając się w daleką podróż np. Zagrzeb, warto pamiętać o tym że ten czas możemy sobie urozmaicić ciekawą rozmową ze współpasażerem, czy nadrobić zaległą lekturę, albo po prostu się wyspać. Lot można urozmaicać sobie w różny sposób. Jeśli nie mamy nic do czytania, wypełniaczem czasu mogą być wyświetlane w samolocie filmy. Coraz częściej pasażerowie w klasie ekonomicznej mają do dyspozycji indywidualne ekrany i nawet po kilkadziesiąt filmów do wyboru, od ponadczasowej klasyki po najnowsze hity.

Długi lot mogą uprzyjemnić również posiłki. Specjalne zamówienia trzeba zgłaszać przy rezerwacji biletu. Smaczny i zdrowy posiłek pozwala zapomnieć o stresującym locie i bez problemów dotrzeć do celu. Podczas długodystansowych rejsów napoje są bezpłatne, choć zdarza się pobieranie opłat za mocniejszy alkohol. Lot możemy uznać za zakończony po ostatecznym zatrzymaniu samolotu. Mamy wtedy czas na relaks i spokojne odebranie bagażu. Wówczas pozostaje nam jedynie cieszyć się z odbytej podróży i ruszyć na spotkanie z przygodą, niezależnie od tego, czy jest to spotkanie z dawno nie widzianą rodziną, czy nowe wyzwania zawodowe.