Holandia

Kraj rowerów i tulipanów – Holandia!

Turyści, pragnący udać się do Europy zachodniej często nie mają pomysłu od jakiego miejsca rozpocząć wycieczkę. Holandia to w Polsce kraj dosyć mało znany, warto więc zwrócić na niego uwagę i udać się choć raz i zobaczyć, co oferuje nam wraz ze swoimi serdecznymi i gościnnymi mieszkańcami nowoczesny kraj położony nad Morzem Północnym.

Tulipany i wiatraki to jedne z najważniejszych symboli [b]Holandii[/b], najgęściej zaludnionego kraju Europy, który dzięki swoim atutom przez cały rok przyciąga turystów z najróżniejszych zakątków świata. Oprócz mnóstwa wiatraków i wielkich plantacji tulipanów Holandia słynie z rowerów – niemal każdy obywatel posiada swój własny.  W miastach przy każdym płocie i słupie stoją stosy przypiętych rowerów i swoją drogą jest to idealny sposób na poruszanie się po miastach – zamiast komunikacją miejską, tudzież samochodem można za niewielkie pieniądze wypożyczyć rower i cały dzień aktywnie zwiedzać miejsca godne polecenia. Co zadziwiające, Holandia posiada ponad 15 000 km dróg rowerowych, warunki więc dla tego rodzaju rozrywki są bardzo sprzyjające i warto zaznaczyć, że aut prawdopodobnie jest dwa razy mniej.

Nie będziemy się nudzić!

Holandia jest krajem bardzo zadbanym, a jego władze mocno dbają o estetykę. Na każdym kroku możemy dać się zachwycić urokiem i pięknem domów, uliczek i skwerków, a stolica kraju – Amsterdam wraz ze swoimi mostami, kanałami należy do najpiękniejszych europejskich stolic i słynie z zalegalizowanej rozpusty – od miękkich narkotyków po domy publiczne. Trzeba dodać, że jest to również jeden z powodów, dla którego ludzie się tam udają – zobaczyć jak żyje się w kraju, w którym wiele jest dozwolone.W Holandii, oprócz podziwiania otoczenia możemy spróbować znanych na całym świecie, wyrabianych ze świeżego mleka serów holenderskich – Goudy czy Edamera, które na pewno dodadzą nam sił na dalsze zwiedzanie kraju.Pomijając już wyżej wymienione plantacje tulipanów i skupiska wiatraków w Holandii istnieje wiele miejsc wartych odwiedzenia. Miasteczko Schokland, fortyfikacje obronne Amsterdamu, Woudagemall (stacja pomp parowych) i wiele innych atrakcji turystycznych, z których niektóre zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.Dojazd z Polski jest niewiarygodnie prosty, praktycznie całą trasę można przejechać autostradami, droga przebiegnie więc jednostajnie i szybko, dlatego jest to jeden z najczęściej wybieranych pomysłów na wyjątkowy weekend.