shooting-1584299_640

Kiedy gdzieś lecimy, warto poznać plan lotu

Jeżeli planujemy podróż samolotem Polskimi Liniami Lotniczymi z przesiadką, to musimy znać dokładną godzinę wylotu i przylotu, aby nie spóźnić się na nasz drugi lot. Czasami chcemy także wiedzieć, nad jakim obszarem właśnie przelatujemy, ponieważ podoba nam się widok. W przypadku gdy chcemy znać dokładną trasę naszego lotu, musimy zobaczyć plan lotu. Dzięki niemu będziemy wiedzieli dokładnie, o której godzinie znajdziemy się w miejscu docelowym oraz nad jakim obszarem właśnie przelatujemy. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które lubią mieć wszystko pod kontrolą. Jeżeli np. chcemy wiedzieć, czy samolot z Warszawy do Barcelony będzie przelatywał nad Budapesztem czy może nad Wiedniem, to musimy poznać plan lotu. Wtedy będziemy dokładnie wiedzieli, którędy lecimy oraz gdzie znajdujemy się w danym momencie. Jest to ciekawe, szczególnie jeśli chcemy podziwiać widoki w dole.

montepulciano-1639451_640Plan lotu jest także ważny dla wszystkich pilotów turystycznych. Jeżeli czarterujemy awionetkę i planujemy polecieć nią np. z Warszawy na Mazury to także musimy wykonać plan lotu. W Internecie znajdziemy specjalne strony, które znacznie nam to zadanie ułatwią. Znajdziemy na nich specjalistyczne mapy oraz aktualną prognozę pogody, która może znacząco wpłynąć na to, którędy polecimy. Jeżeli więc wybieramy się do Rzymu albo do Paryża i chcemy znać plan lotu, to będziemy mogli wiedzieć nad czym aktualnie przelatujemy i opowiadać o tym bliskim, którzy z nami lecą. Posiadanie tej wiedzy jest także szczególnie przydatne w przypadku, gdy podróżujemy z przesiadkami. Wtedy chcemy dokładnie wiedzieć, którędy lecimy i o której będziemy na miejscu, aby mieć pewność, że nie spóźnimy się na kolejny lot.

Oczywiście profesjonalny plan lotu przygotowywany przez pilotów jest dużo bardziej skomplikowany i jego sporządzenie wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy. Zwykłemu pasażerowi nie jest on do niczego potrzebny. Jednak warto zapoznać się z podstawowymi informacji na temat naszego lotu, ze zwykłej ciekawości. Dobrze jest wiedzieć, nad jakim obszarem aktualnie przelatujemy oraz znać całą trasę przelotu. Z pewnością są osoby, które będą o wiele spokojniejsze, jeżeli będą znały plan lotu swojego samolotu. Warto też wiedzieć, że mamy możliwość śledzenia trasy prawie każdego pasażerskiego samolotu na świecie. Wystarczy wejść na odpowiednią stronę, która posiada tę usługę i wpisać numer rejsu, a będziemy mieli możliwość oglądania na żywo trasy lotu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które lubią wiedzieć, nad jakim obszarem w danym momencie lecą.