disney-832089_640

Jakie jest Twoje największe podróżnicze marzenie?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób podróżuje po świecie – w epoce, w której w nawet najdalszy zakątek świata możemy dolecieć nawet w kilkanaście godzin wydaje się, że nie ma nic prostszego. Nie od dzisiaj zresztą wiadomo, jak bardzo takie podróże ubogacają – jeżeli zatem tylko masz odpowiednią ilość pieniędzy, nie powinieneś nawet przez chwilę zastanawiać się, na co je wydać tylko kupić bilet lotniczy do dowolnego miejsca i cieszyć się możliwością poznania nowego kraju.

Pewnie każdy z nas ma jakieś większe lub mniejsze podróżnicze marzenia – jakiś kraj, który bardzo chciałby kiedyś zwiedzić. Bywamy zafascynowani kulturą przeróżnych krajów, choć zazwyczaj większość osób ciągnie w najbardziej nieznane – najczęściej pojawiającymi się w takich rozmowach destynacjami są Ameryka Południowa i Azja. Chyba każdy z nas chciały przynajmniej raz odwiedzić Japonię – kraj kwitnącej wiśni, który Europejczykom wydaje się niesamowicie odległy, a jednocześnie bardzo swojski i bliski. Jeżeli będziesz kiedyś w Tokio, na pewno się nie zawiedziesz – rozmowy z wieloma podróżnikami dają przekonanie, że stolica Japonii podoba się praktycznie każdemu. Z jednej strony to bardzo nowoczesne miasto, z drugiej – w samym jego centrum znajdują się zabytkowe budynki. Do tego wszystko otoczone zapachem kwitnącej wiśni, która każdemu z nas jednoznacznie kojarzy się z Japonią. Będąc w Tokio nie sposób nie odwiedzić przede wszystkim pałacu królewskiego, zlokalizowanego w kompleksie budynków pochodzących z lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku. To miejsce, które robi na turystach ogromne wrażenie.lithuania-966147_640

Jeżeli jednak nie chcesz czy nie możesz na razie z jakichś względów podróżować tak daleko, w niewielkiej odległości od Polski również możesz znaleźć prawdziwe perełki. Na weekendowy wyjazd polecamy Ci na przykład Wilno – miasto, które powinien przynajmniej raz w życiu odwiedzić każdy Polak. Wilno to miasto przepiękne, pełne zabytków i przyjaźnie nastawionych do Polaków ludzi, a jednocześnie miejsce, w którym poczujesz się niemal jak w domu. Miasto jest praktycznie pełne różnego rodzaju przejawów kultury polskiej – możesz tam odwiedzić Polskie Studio Teatralne, Polski Teatr, Stowarzyszenie Naukowców Polaków Litwy, siedzibę zamiejscową Uniwersytetu w Białymstoku i wiele, wiele innych.

Jak widzisz, możliwości jest mnóstwo – trzeba tylko chcieć! Podróżowanie to znakomity sposób na poszerzanie horyzontów i zdobywanie nowych doświadczeń. Jeżeli tylko zatem masz taką możliwość, nie zmarnuj tego i kup bilet lotniczy!