peacock-1339004_640

Jakie ciekawe miejsca można zobaczyć w Warszawie?

Duże miasto wcale nie musi oznaczać stalowej dżungli, w której spragniony wrażeń turysta nie będzie mógł się odnaleźć. Metropolie oferują wiele ciekawych atrakcji, również tych zorientowanych wokół napawania zmysłów zielenią kwitnącej przyrody.  Warszawa ciekawe miejsca warte odwiedzenia nie tylko zapewnia, ale z racji swojej centralnej roli niejako wymusza. Nagromadzenie różnego rodzaju atrakcji w stolicy jest bardzo duże. Każdy nawet najbardziej wymagający turysta bez problemu znajdzie tutaj coś dla siebie.

Warszawa ciekawe miejsca historyczno-naukowe:
Jeśli pasjonuje nas historia połączona z możliwością interaktywnych wystaw, to Warszawa ciekawych miejsc posiada aż nadto. Potrzeba kilku dni by odwiedzić wszystkie najważniejsze lokalizacje. Jednak dwa punkty znajdują się na szczycie potencjalnej list „do odwiedzenia”. Są to:

1) Muzeum Powstania Warszawskiego. Pozwala ono spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy na codzienność zwykłych ludzi zaangażowanych w czasie walk na ulicach stolicy. Interaktywne wystawy przybliżają prawdziwe realia tamtych czasów, dając możliwość poszerzenia swojej wiedzy oraz świadomości historycznej w wyjątkowy sposób. Muzeum Powstania Warszawskiego jest jednym z najnowocześniejszych obiektów w Polsce, doceniane również szeroko przez odwiedzających ze wszystkich krajów świata. Jest to miejsce nipoland-891566_640e tyle ciekawe, co warte do zobaczenia.

2) Muzeum Historii Żydów Polski POLIN. Muzeum to bardzo dobrze przybliża wspólną historię polsko-żydowską na przestrzeni wieków. Piękne i nowoczesne wystawy pozwalają na szersze otworzenie oczu niż tradycyjne szkolne lekcje historii. Ekspozycje przeznaczone są zarówno dla dorosłych jak i młodzieży, stanowią doskonałe dopełnienie każdego pobytu w stolicy.

3) Centrum Nauki Kopernik, to miejsce gdzie poważna nauka jest traktowana na wesoło. Każdy w przystępny i szybki sposób może tutaj swobodnie poszerzyć swoją wiedzę o otaczającym go świecie i wszechświecie. Centrum Nauki Kopernik jest połączeniem muzeum z pełni dostępnym i funkcjonalnym laboratorium badawczym, dzięki żywej interakcji z ekspozycją proces nauki nigdy nie był tak przyjemny.

Warszawa ciekawe miejsca spacerowe:
Po dniu pełnym wrażeń warto udać się na spacer wśród zieleni i dać wytchnienie zmysłom. Najlepszymi miejscami do zregenerowania swoich wewnętrznych baterii w spokojnej, niepowtarzalnej atmosferze są Łazienki Północne. Ten olbrzymi park daje prawdziwy zastrzyk pozytywnej energii. Mnogość zróżnicowanej, zadbanej roślinności pozwala sycić zmysły wyjątkowym pięknem krajobrazu przesianego duża liczbą zabytków architektonicznych. Tutaj historię i spokój czuje się z każdym kolejnym krokiem. Spacer po Łazienkach Północnych jest zarówno świetnym punktem wyjścia do dalszych atrakcji jak i kulminacją całodziennej trasy.

Jeżeli nie mamy pomysłu ani chęci do samodzielnego szukania ciekawych miejsc w Warszawie możemy śmiało pokusić się o skorzystanie z jednej z wielu dostępnych wycieczek objazdowych po mieście. Da nam ona szerszą perspektywę na przyszłość, bo do Warszawy się wraca.