buda-1254366_640

Jakie atrakcje warto zobaczyć w Budapeszcie?

Wyjazd w malownicze miejsce, to w okresie letnim nie tylko potrzeba, ale swego rodzaju konieczność. Możliwość zregenerowania wewnętrznych pokładów energetycznych w wyjątkowym miejscu stanowi punkt wyjścia dla dalszego prawidłowego funkcjonowania, na co dzień. Obecnie opcji wyjazdowych jest coraz więcej – czas letnich promocji niedługo rozpocznie się na dobre. Warto wykorzystać okres przed zbliżającym się „letnim szaleństwem” na pełniejsze dookreślenie swoich potrzeb oraz tego, gdzie chcielibyśmy wyjechać. Wśród ciekawych opcji łączących w sobie powiem historii, nowoczesności, zagranicy i szczególnej atmosfery znajduje się Budapeszt. Budapeszt atrakcje przygotował w wyjątkowo szerokim spektrum. Jeśli od pobytu oczekujemy spokoju przenikniętego kulturą, to znajdziemy tutaj liczną ilość atrakcji do zrealizowania tego planu. Jeśli nasze zapatrywania idą bardziej w kierunku tłumnych imprez, to również się nie zawiedziemy.

Budapeszt atrakcje – gdzie warto się kierować?
– Zamek Królewski. Jest to niezaprzeczalna wizytówka stolicy Węgier. Pałac Budański prezentuje sobą najlepsze aspekty architektonicznego stylu średniowiecza, doskonale wpisując się w ogólny krajobraz miasta. Odbudowany po II wojnie światowej znajduje się na szczycie listy atrakcji, jakie Budapeszt ma do zaoferowania. Duża ilość muzeów oraz wystaw umiejscowiona w zamku pozwala na swobodne chłonięcie historii oraz obcowanie ze sztuką wyższą. Jest to miejsce, w którym wizyta na długo pozostanie w pamięci.

– Most Łańcuchowy.  Wyjątkowy most o szczególnej historii. Został on skonstruowany miedzy 1839, a 1849 rokiem, ta wynosząca 380 metrów długości konstrukcja była pierwszym „stałym” połączeniem dwóch przeciwnych stron Dunaju (Pesztu oraz Budy). Jest on wyjątkową atrakcją Budapesztu, pozwalając na szybkie przeprawienie się przez Dunaj po ciągle żywym kawałku historii.chain-bridge-111326_640

– Sklepy, sklepiki oraz restauracje. Niewątpliwymi atrakcjami Budapesztu są rozliczne sklepy gdzie można się zaopatrzyć w symbole kulinarne Węgier. Wyjeżdżając na wycieczkę do Budapesztu nie można opuścić tego pięknego miasta bez butelki Tokaju, smakowitych papryczek, aromatycznych salami, byczej krwi oraz kunsztownych wyrobów porcelanowych.

Atrakcje Budapesztu stanowią pożywkę zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Chociaż jeden weekend to stanowczo za mało by zaznać wszystkich przyjemności, które miasto do zaoferowania, to zawsze pozostaje świadomość, że mamy, do czego wrócić po więcej. Stolica Węgier odwiedzona latem z pewnością na długo zapadnie w pamięć, stając się regularnym punktem do przyszłych wyjazdów.