poland-1218570_640

Jakie atrakcje Szczecin ma do zaoferowania?

Żeby odpocząć w lato wcale nie ma potrzeby rezygnowania z dobrodziejstw, jakie oferuje sobą dobrze rozbudowana metropolia i uciekanie w dalekie ostępy. Wśród punktów na mapie naszego kraju istnieje wiele lokalizacji oferujących zróżnicowane atrakcje, które są w stanie sprostać zróżnicowanym oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających podróżników. Wśród nich znajduje się między innymi Szczecin.

Szczecin atrakcje – co warto zobaczyć?

– Wały Chrobrego – majestatyczne wały obronne miasta o wyjątkowych walorach architektonicznych pozwalają na cofnięcie się do czasów minionych oraz na bliższe poznanie realiów wiążących się z średniowieczną obroną miasta. Wały Chrobrego położone nad Odrą wywierają szczególny impet na odwiedzających – głównie podczas nocnych spacerów.
– Park Kasprowicza. Wyjątkowy park, w którym każdy znajdzie chwilę wytchnienia od codziennego zabiegania. Krótki spacer, długa wyprawa we dwoje lub z całą rodziną, a może spokojne cieszenie się nową książką? Park Kasprowicza ze swoją bogatą roślinnością oraz dobrą zabudową wypoczynkową stanowi jedno z ulubionych miejsc dla mieszkańców Szczecina do wypoczynku.
– Filharmonia Karłowicza. Jest to enklawa wyjątkowego świata muzyki. Każdy odwiedzający, po przejściu progu od razu czuje, że znalazł się w innej rzeczywistości. Filharmonia szczecińska oddziałuje bezpośrednio na to, co w człowieku najlepsze zapewniając mu wiele okazji do kulturalnych uniesień, poszerzając horyzonty i kojąc zabiegany umysł.
poland-890389_640
– Muzeum Techniki i Komunikacji. Szczecin atrakcje przygotował nie tylko dla dużych, ale również dla małych. Muzeum Techniki i Komunikacji z całą gamą wyjątkowych wystaw pozwala poznać, jak bardzo zmieniła się komunikacja miejska (zarówno ta uliczna, jak i torowa) od czasów drugiej wojny światowej. Jest to niebywała gratka nie tylko dla pasjonatów motoryzacji.
– Zamek Książąt Pomorskich. Jest to nie tyle atrakcja Szczecina, co wybitna wizytówka miasta. W przeszłości zamek pełnił funkcję rezydencji dla miejscowych książąt, obecnie spełnia on rolę ośrodka kultury oraz forum sztuki współczesnej. Wyjątkowa renesansowa architektura zwraca uwagę, sprawiając, że jest to jeden z musowych do odwiedzenia punktów na mapie szczecińskich atrakcji.
– Puszcza Bukowa. Gdy miasto przestaje nam wystarczać warto złapać trochę oddechu w oddalonej o kilka kilometrów Puszczy Bukowej. Wyjątkowa przestrzeń z wieloma trasami turystycznymi pozwala na efektywne ochłonięcie od zgiełku metropolii dając okazje do sprawnego naładowania wewnętrznych akumulatorów. Jest to idealne miejsce na popołudniowe spacery dla odwiedzających w każdym wieku.