samolot_2

Jak podróżować samolotem?

Doskonałe połączenia lotnicze pomiędzy poszczególnymi miastami sprzyjają w dzisiejszych czasach podróżom. Dzięki nim w szybkim czasie i w komfortowych warunkach można dotrzeć, gdzie tylko się chce. Mimo tak oczywistych atutów, wiele osób nadal się waha, czy podróżować samolotem.


Dowiedz się, jak podróżować samolotem

Osoby, które nigdy wcześniej nie leciały samolotem, nierzadko przed pierwszą podróżą czują niepokój. Obawiają się, czy zachowają się odpowiednio, czy potrafią przygotować niezbędny bagaż i czy na pokładzie samolotu poczują się komfortowo. Warto pamiętać o kilku zasadach, aby zapewnić sobie w miarę możliwości bezstresową podróż powietrzną.

Nie przepłacaj za bilet, sprawdź na lot.com.

W dobie internetu upolowanie atrakcyjnej cenowo oferty jest proste. Dotyczy to także biletów lotniczych, które można zakupić ze sporym wyprzedzeniem. Zanim zarezerwujesz bilet lotniczy, upewnij się, że oferta nie ma żadnych ukrytych opłat, na przykład za bagaż

Przygotowanie bagażu

samolotPrzed spakowaniem bagażu warto zapoznać się z wymogami dotyczącymi bagażu podręcznego i rejestrowanego, jakie przygotowała linia lotnicza, którą ma się podróżować. Czasami różnią się one między sobą. Koniecznie trzeba zapoznać się z listą przedmiotów zabronionych, aby na lotnisku nie mieć nieprzyjemności. Zaliczają się do nich materiały wybuchowe i łatwopalne, ostre przedmioty, leki w większych ilościach niż wymaga tego podróż.

Odprawa o ustalonej porze

Wyjazdu na lotnisko nie warto odkładać na ostatnią chwilę, ponieważ na miejscu jest przeprowadzana odprawa. Warto dowiedzieć się, czy linia lotnicza, którą się podróżuje, udostępnia swoim klientom możliwość przeprowadzenia odprawy online. Można w ten sposób oszczędzić trochę czasu.

Ubierz się wygodnie

Podróż samolotem może trwać kilka godzin, więc warto ubrać się wygodnie. Najlepszy jest strój, który nie krępuje ruchów i jest przewiewny. Równocześnie nie zapomnij o czymś cieplejszym, np. rozpinanym swetrze lub bluzie, bo dłuższe przebywanie w klimatyzowanym wnętrzu samolotu nie zawsze jest przyjemne i może zakończyć się problemami zdrowotnymi.

Telefon w odpowiednim trybie

Nowoczesne telefony komórkowe posiadają specjalny tryb samolotowy, z którego warto skorzystać, aby mieć pewność, że nie zakłóca się pracy urządzeń. W przypadku, gdy nie posiada się tego trybu, telefon najlepiej wyłączyć na czas lotu.

Dziecko w podróży

Planując lot z dzieckiem, trzeba pamiętać, że może on być dla młodego człowieka monotonny. Na tę okazję warto się przygotować, zabierając do bagażu podręcznego poręczne zabawki, kredki i malowanki. Unikaj zabawek, które swoim hałasem mogłyby przeszkadzać innym pasażerom.