sacred-140963_640

Gdzie polecieć, jeśli można polecieć wszędzie?

Żyjemy w czasach, w których wypad na weekend do innego kraju nie jest niczym niezwykłym. Loty samolotem są coraz tańsze, od jakiegoś czasu przewoźnicy lotniczy próbują konkurować nawet z pociągami i samochodami.

Jeśli chodzi latanie samolotami, to obowiązuje tutaj ta sama zasada, co w przypadku podróży pociągiem czy autobusem – kto pierwszy ten lepszy. Oczywiście możemy pod wpływem impulsu zarezerwować bilety na trasie Warszawa Paryż na kilka dni przed wylotem, ale możemy być pewni, że będzie nas to sporo kosztować. Co bardziej obeznani turyści planują wycieczki nawet pół roku wcześniej. Dzięki takiej zapobiegliwości da się oszczędzić mnóstwo pieniędzy. Nawet jeśli nasz wypad będzie tylko kilkudniowy, bo na przykład chcemy zwiedzić Mediolan w weekend, to warto zacząć planować go znacznie wcześniej. Znalezienie odpowiedniej promocji wcale nie jest łatwe i wymaga sporo cierpliwości oraz wyczucia czasu. Niektóre linie lotnicze wypuszczają czasami do sprzedaży pulę biletów w wyjątkowo niskich cenach, jednak robią to bez uprzedzenia, co znacznie utrudnia załapanie się na taką okazję.bell-tower-721053_640

Największym problemem może jednak okazać się nie cena biletu, ale kierunek podróży. Obecnie mamy tak wiele możliwości, że paradoksalnie utrudnia to wybór. Powiedzmy, że zawsze chcieliśmy wspiąć się na Wieżę Eiffla, wiec rozsądnym krokiem wydaje się jak najszybsze wykupienie biletów na trasie Warszawa Paryż i pakowanie walizek. Jednak wiedzeni przeczuciem zaczynamy czytać informacje na blogach podróżniczych, a tam okazuje się, że Paryż jest niesamowicie zatłoczonym miastem, a kolejki do wszystkich atrakcji są wyjątkowo długie. Zaczynamy się zastanawiać, czy warto lecieć na weekend do Paryża i większość czasu zmarnować na stanie w kolejce. Czasami może lepiej będzie po prostu wylosować cel podróży – wrzucić do worka nazwy miast takich jak Mediolan, Londyn, Barcelona, Ateny, Berlin czy Rzym i pozwolić, żeby los zdecydował za nas. Sprawdź więcej informacji na stronie – http://www.lot.com/pl/pl/bagaz-rejestrowany. Możemy także spróbować polecieć gdzieś poza sezonem; jest wtedy większa szansa, że innych turystów będzie mniej, a nam uda się zobaczyć wszystkie atrakcje przy minimalnych przestojach. Nie ma się jednak co oszukiwać, prawie wszystkie najpopularniejsze miasta w Europie przyciągają do siebie turystów przez cały rok. Jeżeli więc koniecznie musimy obejrzeć prawdziwą Monę Lisę i zobaczyć Wersal w całej okazałości, to nie mamy wyboru – kupujemy bilety na samolot Warszawa Paryż, uzbrajamy się w cierpliwość i cały czas pamiętamy, że spełniamy swoje marzenia – tak jak setki innych osób, które stoją przed nami w kolejce.