Gdańsk_Główny_2010

Gdańsk i jego niepowtarzalne zabytki

Rodacy nie wyobrażają sobie wakacji bez wypoczynku nad naszym morzem. Zwyczajowo każdy stara się pojechać w te rejony choćby na kilka dni, żeby pooddychać świeżym ,zdrowym powietrzem przesyconym jodem, który ma zbawienny wpływ na zdrowie.Pobyt nad morzem to jednak nie tylko zmiana powietrza, ale też wiele wspaniałych zabytków ,których będąc w Trójmieście bądź okolicach nie sposób ominąć. Continue reading “Gdańsk i jego niepowtarzalne zabytki” »

poland-890328_640

Na podróżnych czeka w Gdańsku wiele atrakcji

Podróżując po najciekawszych miastach Polski nie sposób nie odwiedzić Gdańska. Początki jego historii sięgają VII wieku, a w ciągu kolejnych stuleci miasto wzbogaciło się o szereg zabytków, które dzisiaj podziwiają turyści z całego świata. Każde miasto ma jakiś wyjątkowy obiekt zabytkowy, a czasem nawet ma ich kilka lub kilkanaście. Kraków słynie z jednego z największych rynków w Europie, a w Chorzowie można odwiedzić największe i najstarsze planetarium w Polsce. Tymczasem Gdańsk może poszczycić się imponującą budowlą, czyli Bazyliką Wniebowzięcia NMP, która ponoć jest największą ceglaną świątynią na kuli ziemskiej. Continue reading “Na podróżnych czeka w Gdańsku wiele atrakcji” »

gdansk-1182915_640

Bajeczny Gdańsk zabytki warte zobaczenia

Trójmiasto należy do jednych z bardziej polecanych miejsc na wakacje. Mamy dostęp do pięknego miasta portowego, jakim jest Gdynia, rozrywkowego Sopotu i Gdańska, który jest bogaty w historie i miejsca, jakie po prostu trzeba zobaczyć. Spośród tych trzech miast to właśnie Gdańsk jest najczęściej odwiedzany przez turystów pragnących poznać historię całego regionu i miejsc, które rozpoczęły w Polsce ważne przemiany. Planując tam wycieczkę warto przemyśleć, jakie miejsca chcemy zobaczyć i co jest dla nas najważniejsze. Dzięki temu cały pobyt spędzimy produktywnie i nie zmarnujemy ani minuty na zastanawianie się nad planem kolejnego dnia. Wiele miejsc w Gdańsku po prostu trzeba zobaczyć i równie tyle jest przereklamowanych, jak wobec tego stworzyć dobry plan? Continue reading “Bajeczny Gdańsk zabytki warte zobaczenia” »