Frankfurt panorama

Frankfurt nad Menem – miejsca warte obejrzenia

Frankfurt to miasto znajdujące się u naszych sąsiadów – Niemców i pełni tam bardzo ważne i istotne role, pomimo tego, że jak dobrze wiemy nie jest jego stolicą. Kiedy przyjrzeć się informacjom o nim okazuje się jeszcze większą niespodzianką, gdyż Frankfurt ma znacznie nie tylko dla swojego kraju, lecz dla całej Europy i świata, będąc jedną spośród najważniejszych metropolii finansowych na świecie. Wbrew pozorom jednak miasto poza swoim obecnym znaczeniem dla świata, posiada bardzo ciekawa historię i naprawdę wiele miejsc wartych obejrzenia, o których czasem aż zapominamy. Cóż, czas na me przypomnienie!

Podobieństwa i różnice w patrzeniu

Frankfurt wycieczkaTo co nas otacza na co dzień zwykle nie wzbudza w nas nazbyt dużych emocji – jest to spowodowane rutyną, tym, że po prostu jesteśmy do tego juz przyzwyczajeni. Tymczasem kiedy jedziemy gdzie indziej bardzo często nasze oczy nie mogą się oderwać od tego co naokoło. Dlaczego? Bo jest to inne. Z drugiej strony często jest też tak, że jadąc gdzieś zachowujemy się tak samo jak u siebie, bo nie dostrzegamy różnic, podczas gdy inni z innych miejsc je widzą. Takie rozbieżne „patrzenie” jest spowodowane architekturą – jak dobrze wiemy dużo miejsca jest budowanych bardzo podobnie – w ten sposób rozpoznajemy dany styl lub nawet potrafimy określić okres, w jakim dane budowle zostały zbudowane. Dlaczego tym piszę? Ponieważ Frankfurt to miasto niemieckie – mimo, że jest naprawdę piękne, to wielu z nas bez problemu rozpozna w nim charakterystyczny typ architektury, który można napotkać również z w naszym państwie, najczęściej blisko granicy. Przez to niektóre miejsca, mogą wydawać się nam zbyt znajome, by sie nimi tak zachwycać jak ci, którzy nie mieli z nimi styczności. Na szczęście Frankfurt nie jest aż tak podobny do naszych miast i posiada bardzo wiele miejsc, które zachwycą każdego, nas również.

Najwspanialsze zabytki? Kto by pomyślał!

Pomimo wspaniałej architektury i ważnych miejsc, Frankfurt wyszczególnia dośc mocno pewien określony rodzaj budowli – choćby tylko dla nich warto tu przyjechać, choć istnieje wiele innych rzeczy do obejrzenia. Mowa tu o kościołach – czterech ewangelickich, oraz sześciu katolickich, wśród których znajdziemy między innymi kościół polskiej parafii Herz-Marien-Kirche, czyli kościół Niepokalanego Serca Maryi, oraz katedrę o nazwie: Kaiserdom St. Bartholomäus. Poza nimi wartymi uwagi są też trzy synagogi (Westend, synagoga „Główna”, oraz ta o nazwie Börneplatz). Warto też wiedzieć, że we Frankfurcie znajdziemy pełno muzeów, które „zaspokoją” każde gusta.