Frankfurt

Frankfurt – informacje praktyczne

Frankfurt to dość niedoceniane miast – rzadko bywa miejscem, do którego wybieramy się intencjonalnie z zamiarem zwiedzania. Jeśli już, we Frankfurcie zatrzymujemy się po drodze do innej destynacji – nawet jeżeli tak będzie, i tak warto poświęcić kilka godzin z podróży, aby się tam zatrzymać. Opowiemy Wam dzisiaj trochę więcej o tym niemieckim mieście.

Jak dostać się do centrum z lotniska?

Lotnisko we Frankfurcie jest doskonale skomunikowane z centrum miasta. W ciągu dnia jeździ tam szybka kolej miejska (S-Bahn), której składy odjeżdżają ze wszystkim stacji nawet co kilka minut w godzinach szczytu. Jeżeli chcecie dostać się do centru, wybierzcie linię S8 lub S9. Zaraz po wyjściu z lotniska na pewno zobaczycie, gdzie jest peron – po pierwsze będą kierować się tam praktycznie wszyscy pozostali, po drugie zaś lotnisko we Frankfurcie jest doskonale oznakowane. W nocy S-Bahn nie kursuje, jednak osoby przylatujące nocnymi lotami (sprawdź tutaj) również nie są pozostawione same sobie. Nocą pomiędzy lotniskiem a miastem kursują autobusy – szukajcie linii N7, N81 lub N752. Oczywiście zawsze możecie zdecydować się na taksówkę, których na lotnisku zazwyczaj jest mnóstwo – w takim wypadku jednak oczywiście musicie liczyć się z wyższym kosztem, bowiem kurs z lotniska do centrum Frankfurtu to koszt około trzydziestu euro.

Komunikacja miejska

W dużej mierze po Frankfurcie możecie poruszać się na piechotę. Większość wartych zobaczenia rzeczy znajduje się bowiem w niedalekiej odległości od siebie, w Innenstadt, będącej centralną częścią miasta. Jeżeli chcecie jednak pojechać gdzieś dalej albo zaoszczędzić na biletach autobusowych lub kolejowych na lotnisko, możecie zdecydować się na zakup Frankfurt Card. Karta to koszt niecałych dziesięciu euro na jeden dzień, a upoważnia do darmowych przejazdów komunikacją miejską. Dodatkowo upoważnia do licznych zniżek w większości muzeów czy zabytków, do których wstęp jest płatny.

Co jeść we Frakfurcie?

Frankfurt to oczywiście kuchnia niemiecka. Jeżeli nie chcecie zbankrutować, polecamy jak zwykle oddalić się od najbardziej reprezentacyjnych części miasta i poszukać knajpek, w których stołują się miejscowi. Największa liczba polecanych restauracji znajduje się w okolicach Innenstadt. Znajdziecie tam oczywiście przede wszystkim klasyk kuchni niemieckiej, jednak Frankfurt, podobnie jak większość niemieckich miast, jest zamieszkały także przez dużą liczbę Turków czy Arabów – stąd wiele restauracji serwujących ich lokalną kuchnię.