autumn-1720270_640

Dla Europejczyka Tokio do zupełnie inny świat

Tokio jest stolicą i zarazem największym miastem w Japonii. Wraz z otaczającymi je miejscowościami tworzy ono największy na świecie zespół miejski, w którym żyje blisko 40 milionów osób, co, jak łatwo policzyć, wynosi mniej więcej tyle, ile cała ludność Polski.

Wyprawa do Tokio to trochę jak wyprawa do zupełnie innego świata. Jeżeli zdecydujemy się na odwiedzenie tego miasta, to musimy przygotować się na niesamowity szok. Watro porzucić swoje oczekiwania i przyjąć miasto takim, jakie jest. Dobrym pomysłem może być szczegółowe zaplanowanie takiej wycieczki, ponieważ i tak nie uda nam się zobaczyć wszystkiego. Warto więc skupić się na tym, na czym najbardziej nam zależy.  Sporym szokiem dla turysty z Europy może być to, że Tokio nie posiada właściwie żadnego centrum. Miasto składa się z wielu dzielnic, a każda z nich jest właściwie odrębnym światem i posiada zupełnie inny klimat. Ta różnorodność przyciąga do Tokio turystów z całego świata, ale może także sprawić, że od nadmiaru doznań zakręci nam się w głowie. Warto więc przed wyjazdem poczytać nieco na temat tego miasta i mniej więcej zaplanować sobie, co chcielibyśmy zobaczyć, oczywiście zostawiając miejsce na spontaniczność.austria-1542581_640

Jeżeli chodzi o nocleg i kuchnie, to Tokio nie należy niestety do tanich miast. Warto więc trochę pokombinować i zrobić plan wydatków. W przypadku gdy będziemy chcieli oszczędzić na jedzeniu, aby wydać te pieniądze np. na zwiedzanie, to dobrym pomysłem może być stołowanie się w fast-foodach. Można także robić zakupy w tanich marketach sieciowych, co z pewnością przyniesie nam spore oszczędności. Jeżeli jednak chcemy popróbować lokalnej i regionalnej kuchni, to będziemy musieli liczyć się z większym wydatkiem. Nocne życie w Tokio także ma bardzo wiele do zaoferowania. W każdej dzielnicy znajdziemy rozmaite kluby ze świetną muzyką, no i oczywiście z karaoke. Bilety do takich klubów są nieco drogie, jednak uważa się, że jakość imprez jest wyjątkowa. Z pewnością będziemy się znakomicie bawili do samego rana. Oczywiście Tokio posiada także masę pięknych zabytków, dzielnice handlowe oraz więcej atrakcji, niż da się opisać.

Kiedy będziemy planować rezerwację biletów lotniczych (tutaj), to warto to zrobić sporo wcześniej. Dobrym pomysłem będzie także poszperanie w Internecie w poszukiwaniu najlepszych okazji. Jeżeli będziemy mieli szczęści, to za przelot do Tokio nie zapłacimy wcale tak wiele. Należy jednak być czujnym i ustawić powiadomienia na stronach zajmujących się znajdowaniem najkorzystniejszych okazji.