versailles-880346_640

Co ciekawego robić w czasie wycieczki do Paryża?

Wycieczki zagraniczne są w obecnych czasach o wiele bardziej popularne i łatwiejsze do zrealizowania niż kiedyś. Dzięki pełnej swobodzie przemieszczania się po Europie każdy może bez większych problemów już na drugi dzień znaleźć się na wymarzonej wycieczce zwłaszcza z PLL LOT. Okres letni wyjątkowo sprzyja wyjazdom zagranicznym, od lat na szczycie najczęściej wybieranych opcji znajduje się wycieczka do Paryża.
Na jakie główne atrakcje się kierować w czasie wycieczki do Paryża?:

1)    Wieża Eiffla. Jest to symbol i bezapelacyjna wizytówka Francji. Miejsce zakochanych, z którego rozprzestrzenia się niesamowita panorama na cały Paryż stanowi musowy punkt do odwiedzin w czasie każdej wycieczki. Kolorowe światła, wyjątkowa architektura oraz niesamowita atmosfera samego miasta dają mieszankę pozytywnych doznań, które pozostaną z nami na całe życie.

2)    Musée d’Orsay. Bardzo dobrze zaopatrzone w dzieła najsłynniejszych mistrzów malarskich muzeum, stanowi doskonałe uzupełnienie każdej wycieczki do Paryża. Ogrom oraz różnorodność ekspozycji połączona z dobrym rozstawieniem miejsc do odpoczynku sprawiają, że w Musée d’Orsay każdy może swobodnie obcować ze sztuką wyższą we własnym tempie. Wyciszenie oraz pozytywne uniesienia są tutaj gwarantowane.sacre-cur-basilica-286428_640

3)    Luwr. Jest to jeden z podstawowych punktów wszystkich wycieczek do Paryża dla miłośników sztuki. Luwr stanowi wyjątkowy sam w sobie świat sztuki składający się z łącznika w postaci Piramidy pomiędzy trzema osobnymi budynkami. To tutaj znajduje się jeden z najsłynniejszych obrazów na świecie – Mona Liza

4)    Katedra Notre-Dame, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i wyjątkowych zabytków architektonicznych na świecie. Przemierzając korytarze katedry, człowiekowi zapiera dech w piersiach na samą myśl o rozmachu oraz umiejętnościach budujących. W samej katedrze znajduje się dużo relikwii oraz dzieł sztuki, które dopełniają podniosłości całego obiektu. Jest to miejsce, które wywiera niesamowity impet na oglądającym.

5)    Ogród Luksemburski. Doskonałe miejsce na spacer oraz wytchnienie dla zmysłów pośród bogatej, żywej roślinności. Ogród Luksemburski jako miejsce odpoczynku i działalności elity szlacheckiej Francji pokazuje jak bardzo szlachectwo zobowiązywało do respektowania i uznawania piękna w każdym detalu. Ogród Luksemburski stanowi zarówno doskonały początek każdej wycieczki do Paryża, jak i punkt kulminacyjny dnia spędzonego na innych atrakcjach.

Paryż stanowi miasto wyjątkowe, które przynajmniej raz w życiu należy zobaczyć.