imperial-castle-513161_640

Ciekawe atrakcje, czyli Poznań miastem doskonałym

Spośród wielu polskich miast Poznań jest niewątpliwie wyjątkowy. Spędzając tam kilka dni można poczuć klimat całego regionu i zrozumieć, co takiego tkwi w fenomenie rogali świętomarcińskich. Wycieczka do Poznania może być bogata w atrakcje i jednocześnie zapewnić dużo odpoczynku. Wystarczy jedynie zaplanować, jak spędzimy tam czas i na czym najbardziej nam zależy. Miasto i okolice są niewątpliwie przepiękne natomiast nie dla każdego zachęcająca będzie wycieczka nad jezioro. Aby zaplanować podróż warto spróbować pogodzić wszystkie upodobania i podzielić ją na kilka tematycznych dni.

Aby dobrze poznać to miasto wystarczy spędzić tam weekend. Trzy dni to optymalny czas dla kogoś, kto chce jednocześnie wypocząć i zwiedzić najważniejsze zabytki. Plan nie musi być intensywny, ale zwiedzanie warto uzależnić od godzin otwarcia muzeów czy galerii sztuki. Pierwszy dzień w Poznaniu warto spędzić na starym mieście. Renesansowy ratusz, piękny rynek czy pobliskie bazyliki to obowiązkowe punkty na mapie każdego turysty. Dobrze jest, aby zwrócić uwagę na inne atrakcje Poznań jest przecież miastem, który charakteryzuje się dużą różnorodnością. Wycieczka w okresie letnim będzie świetną okazją do wypoczynku nad Jeziorem Maltańskim, nad które bez problemu dojedziemy komunikacją miejską. bus-station-447101_640Jest to ogromny obszar, a działające tam wypożyczalnie kajaków i rowerków wodnych są bardzo kuszące. Jeśli chodzi o inne atrakcje Poznań słynie z bajecznej Palmiarni, którą koniecznie należy odwiedzić popołudniową porą. Dla miłośników natury na pewno kuszący będzie też ogród botaniczny. Takie miejsca warto wpleść w plan dnia, aby przez chwilę odpocząć i nabrać energii na dalszy spacer. Mimo, że trzy dni to nie jest długi okres czasu dobrze go planując możemy spokojnie zobaczyć najważniejsze punkty w tym mieście. Do nich należy Muzeum Narodowe, które warto zobaczyć, aby poznać historię miasta i ciekawostki z tym związane. Dla osób, które nie przepadają za taką formą spędzania czasu świetną alternatywą będzie Ostrów Tumski, w którym można poczuć ducha miasta.

Stolica Wielkopolski jest bez dwóch zdań miejscem, które koniecznie należy odwiedzić. Spacer pięknymi uliczkami w okolicach rynku czy plażowanie nad jeziorem to doskonała rozrywka i okazja do wypoczynku. Warto pamiętać, że większości informacji znajduje się na mapach dostępnych w centrach informacji turystycznej, które powinno się odwiedzić, jeśli plan wycieczki nie został wcześniej stworzony.