Bruksela panorama

Bruksela na weekend

Jak dostać się do Brukseli?

Jak dotrzeć do stolicy Belgii? Sposobów jest oczywiście kilka, jednak najszybszym z pewnością będzie podróż samolotem (lot.com). To, na które lotnisko się skierujemy, zależeć będzie przede wszystkim od tego, jak dużą ilością czasu oraz pieniędzy dysponujecie. Jeżeli wybierzecie lotnisko Zavantem, na które możecie dostać się rejsami realizowanymi z Polski przez tradycyjnych przewoźników, musicie liczyć się ze znacznie wyższymi kosztami za bilet, ale jednocześnie wylądujecie praktycznie w centrum miasta i nie będziecie musieli już nigdzie dojeżdżać. Jeżeli natomiast wybierzecie tanie linie lotnicze, prawdopodobnie czeka Was lądowanie na lotnisku Bruksela Charleroi, które w istocie jest oddalone o około siedemdziesiąt kilometrów od miasta. Wtedy do ceny biletu lotniczego będziecie musieli doliczyć kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt euro, a jednocześnie podróż zajmie Wam nieco więcej czasu.

Dotarcie z lotniska Charleroi do Brukseli

Bruksela zwiedzanieJeżeli wybierzecie drugi wariant, czyli podróż tanimi liniami lotniczymi na lotnisko Bruksela Charleroi, będziecie musieli zorganizować sobie transport do miasta. Najwięcej osób korzysta z transportu organizowanego przez tanie linie lotnicze, które na lotnisku podstawiają swoje busy. Jest to też sposób zdecydowanie najtańszy – za bilet w obie strony zapłacicie około siedemdziesięciu złotych. Nie jest to wygórowana cena, zwłaszcza, że większość lokalnych przewoźników proponuje podobną cenę za transport w jedną stronę. Oczywiście możecie również skorzystać z taksówki, jednak w takim przypadku musicie liczyć się ze znacznie większymi kosztami – nawet jeżeli będziecie podróżowali większą grupą osób, prawdopodobnie i tak okaże się, że przejazd taksówką nie będzie opłacalny. Dodatkowo wcale nie zaoszczędzicie na tym zbyt wiele czasu. Do Brukseli można dostać się również przy pomocy połączenia kolejowego.

Poruszanie się po Brukseli

Jeżeli już uda Wam się dostać do miasta, musicie się zastanowić, w jaki sposób poruszać się po samej Brukseli. Stolica Belgii nie jest dużym miastem, zatem jeżeli tylko traficie na ładną pogodę – polecamy poruszanie się po mieście pieszo. Taki sposób zwiedzania sprzyja kontaktowi z miejscowymi ludźmi, a dodatkowo pozwoli Wam na dokładniejsze obejrzenie większej ilości zabytków. Jeżeli jednak chcecie gdzieś podjechać, możecie skorzystać z lokalnych autobusów. Bilet jednorazowy to koszt około dwóch euro, zaś za bilet dobowy na przejazdy zapłacicie aktualnie około siedmiu euro.