gdansk-1182915_640

Bajeczny Gdańsk zabytki warte zobaczenia

Trójmiasto należy do jednych z bardziej polecanych miejsc na wakacje. Mamy dostęp do pięknego miasta portowego, jakim jest Gdynia, rozrywkowego Sopotu i Gdańska, który jest bogaty w historie i miejsca, jakie po prostu trzeba zobaczyć. Spośród tych trzech miast to właśnie Gdańsk jest najczęściej odwiedzany przez turystów pragnących poznać historię całego regionu i miejsc, które rozpoczęły w Polsce ważne przemiany. Planując tam wycieczkę warto przemyśleć, jakie miejsca chcemy zobaczyć i co jest dla nas najważniejsze. Dzięki temu cały pobyt spędzimy produktywnie i nie zmarnujemy ani minuty na zastanawianie się nad planem kolejnego dnia. Wiele miejsc w Gdańsku po prostu trzeba zobaczyć i równie tyle jest przereklamowanych, jak wobec tego stworzyć dobry plan?

gdansk-331109_640Aby plan zwiedzania Gdańska był dobrze zrobiony trzeba na początku wykluczyć miejsca, które zupełnie nas nie interesują. Na ogół są to muzea tworzone specjalnie z myślą o turystach i nie mówią za wiele o samym mieście. Dobrze więc wystrzegać się ofert proponowanych na ulicach, ponieważ może być to dla nas spora strata czasu. Na pewno miejscem obowiązkowym w naszym planie jest Starówka i spacer uliczkami przy Rynku. Bazylika Mariacka to kolejny punkt warty odwiedzenia, podobnie jak pomnik na Westerplatte. Jeśli chodzi o Gdańsk zabytki tam obecne w dużej mierze kojarzą się z II wojną światową, a także z okresem przemian ustrojowych w Polsce. Odwiedzając Stocznie Gdańską warto pomyśleć chwilę, jak mogły wyglądać zdarzenia w latach, w których władza nie była przychylna obywatelom. Innym miejscem, jakie warto uwzględnić w planach jest Katedra Oliwska słynąca z najpiękniejszych organ. Spacer Długi Pobrzeżem czy ulicą Mariacką dostarczy wielu przyjemnych wrażeń, ponieważ miejsca te są przepiękne pod względem architektonicznym. Nie da się ukryć, że zwiedzając Gdańsk zabytki to główny cel i większość ludzi się na nich skupia. Warto natomiast pomyśleć o innych miejscach i zwyczajnie wybrać się na plażę w Jelitkowie, aby wypocząć i nabrać energii na resztę dnia. Jest to miejsce, które zachwyci każdego zakochanego w morzu Bałtyckim i sprawi, że nawet podczas krótkiego pobytu poczuje się klimat wakacji.

Zdecydowana większość zabytków w Gdańsku mieści się w Starym Mieście. Aby je zobaczyć wystarczy nawet jeden dzień. Podróż też nie musi trwać długo, jeśli zdecydujemy się na lot samolotem (ttp://www.lot.com/bilety-lotnicze/). Warto więc pomyśleć o wycieczce do Sopotu bądź Gdyni, aby poznać jeszcze inne miejscowości regionu i zobaczyć, jak bardzo są one różnorodne. Dzięki temu czas spędzony w Trójmieście będzie bardzo ciekawy i w pełni wykorzystany.