poland-1024071_640

Atrakcje Kraków – co warto zobaczyć?

Stolica małopolski, miasto królów polskich, barwne wianki i pyszne precle – to Kraków,  miejsce, którego nie można ominąć zwiedzając Polskę. Spośród wielu pięknych miast w całym kraju to właśnie Kraków jest określany najpiękniejszym. Wiele miejsc, jakie możemy w nim zwiedzić ma niebywały urok i wyraźny klimat, jaki można poczuć nawet przy krótkim pobycie. Jak więc zaplanować tu czas? Czy jeden weekend wystarczy na zwiedzenie najważniejszych zabytków i pospacerowanie uliczkami Kazimierza? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna i dużym stopniu zależy od wymagań, jakie mamy i tego, w jaki sposób lubimy zwiedzać miasta. Podczas trzydniowego pobytu w Krakowie można zobaczyć większość jego atrakcji, ale to na pewno sprawi, że będziemy chcieli tu wrócić w niedługim czasie. Planując pobyt warto zastanowić się, w jaki sposób chcemy spędzić czas i czy ważniejsze jest dla nas zwiedzanie kluczowych zabytków czy jednak spokojne spacerowanie po mieście.

krakow-934361_640Przyjeżdżając do Krakowa bez dwóch zdań należy od razu udać się na Rynek Starego Miasta, aby dosłownie poczuć klimat tego miejsca i zobaczyć na własne oczy, jak bardzo upodobali je sobie turyści. Sam Rynek określany jest najładniejszym w Europie i na to miano bezapelacyjnie zasługuje. O tym trzeba się po prostu przekonać. Spacerując odchodzącymi od Rynku uliczkami warto zaglądnąć go Bazyliki Mariackiej i poznać historię jej budowania. Dobrze jest być tam o pełnej godzinie, aby posłuchać hejnału, który urywa się zgodnie z żyjącą legenda. To na pewno najważniejsze atrakcje Kraków ma ich bardzo wiele. Ulicą Grodzką warto urządzić sobie spokojny spacer pod sam Zamek Królewski na Wawelu i obowiązkowo go zobaczyć. Godziny otwarcia dla turystów możemy znaleźć na stronie, tak samo jak ceny biletów. Zarówno podziemia, jak i sale zamkowe warte są zobaczenia i pokazują, jak w dawnych latach żyli królowie polscy. Jeśli chodzi o inne atrakcje Kraków może pochwalić się przepiękną dzielnicą, jaką jest Kazimierz. Spędzając tam nawet kilka godzin można zrozumieć, że od zawsze było to centrum artystów. Małe restauracje, jakie tam znajdziemy serwują przepyszne jedzenie i grzechem byłoby je ominąć. Wiele szczegółowych opinii możemy znaleźć oczywiście w internecie, ale w przypadku większości knajpek można mieć pełne zaufanie do smaku zamawianych dań. Oczywiście znajdziemy także typowo żydowskie restauracje, które także warto odwiedzić, aby jeszcze bardziej poczuć klimat tego miejsca.

Tworząc plan zwiedzania Krakowa na pewno warto spędzić czas nad mapą i wybrać kluczowe miejsca, jakie chcemy odwiedzić. Dzięki temu wystarczy nam czasu i będziemy zadowoleni z takiej decyzji.