ryokan-249560_640

American dream na wyciągnięcie ręki!

Trzeba przyznać, że podróż do Stanów Zjednoczonych to dla wielu osób spełnienie największych marzeń i możliwość poznania tego pięknego, doskonałego świata za oceanem. Nie ma w tym zbyt wiele przekłamania, ponieważ faktycznie zwiedzając USA można zobaczyć zupełnie inne życie, inną kulturę (choć ta i tak mocno zmieniła Europę) i oczywiście niesamowite krajobrazy. Roadtrip po Ameryce to bez wątpienia najlepszy sposób na poznanie jej wzdłuż i wszerz. Aby to jednak zrobić warto skupić się na tym, jak się tam dostać. Oczywiście najlepszą i najwygodniejszą obecnie możliwością jest podróż samolotem (tutaj). Ciekawą opcją jest także wypożyczenie samochodu na miejscu i zorganizowanie wycieczki objazdowej po najciekawszych miejscach USA. Warto o tym pomyśleć, chcąc poznać jak największą część Ameryki.
rio-de-janeiro-1141012_640Poszukując biletu do USA warto zastanowić się, do jakiego miasta chcemy się dostać. Ma to duże znaczenie w przypadku tworzenia budżetu wycieczki, ponieważ o wiele tańsze bilety dostaniemy oczywiście do takich miast jak Nowy Jork. Poświęcając czas na systematyczne przeglądanie ofert możemy znaleźć naprawdę tanie loty do Nowego Jorku, a zaoszczędzone na locie pieniądze przeznaczyć na wycieczkę do innego, amerykańskiego miasta. Warto także sprawdzać połączenia z innych miast europejskich takich jak Frankfurt czy Berlin, ponieważ lot łączony może okazać się dużo bardziej opłacalny. Nie da się ukryć, że kupując tanie loty do Nowego Jorku bardzo dobrze zaczynamy swoją podróż, ponieważ chcąc zwiedzić jak najwięcej miejsc w Stanach trzeba założyć sobie rozsądny budżet. Z tego powodu oszczędzanie na przelotach jest bardzo uzasadnione. Oczywiście dobrze jest także wybrać się tylko do Nowego Jorku, ponieważ samo miasto jest tak wyjątkowe, że można spędzić w nim tydzień i nadal nie poznać wszystkich jego atrakcji. W zależności od naszych pragnień możemy zwiedzić tylko zachodnie wybrzeże, albo szukać lotów wewnętrznych i zobaczyć przepiękne San Francisco. Wiele portali internetowych regularnie umieszcza informacje o tanich lotach do różnych miejsc – warto wiec je śledzić, aby w chwili pojawienia się okazji móc z niej skorzystać.
Nie da się ukryć, że podróż do Stanów Zjednoczonych może być kapitalną przygodą zapewniającą przepiękne wspomnienia. Warto jednak dobrze ją zaplanować, aby możliwe było zwiedzanie najbardziej popularnych miejsc oraz poczucie atmosfery, jaka tam panuje. Zarówno plan wycieczki, jak i założony budżet powinien być przemyślany, jeśli zależy nam na przeżyciu niezapomnianych chwil.