Najciekawsze propozycje na zimowy wypoczynek na plaży czyli wszystkie plusy przepięknych Seszeli.

przez | 9 lipca 2021
Zimowe miesiące to okres, gdy wszyscy bardzo tęsknią za słońcem, a już w szczególności za odpoczynkiem na jakieś piaszczystej plaży. Są na świecie miejsca, gdzie tego typu marzenia się spełniają, a zaliczają się na przykład do nich Seszele.

Seszele

Autor: Andrew Moore
Źródło: http://www.flickr.com
Położone są one w zachodniej części Indyjskiego oceanu, zaledwie półtora tysiąca od Afryki. Składają się z więcej niż stu wysp, z których jedynie część ma mieszkańców, i kuszą turystów swoją bogatą przyrodą, piaszczystymi plażami i bardzo przyjemnym klimatem. Ogromnym atutem są również świetne warunki do nurkowania i bogactwo życia pod wodą.

Pomimo, że Seszele położone są dość blisko od równika, to praktycznie nigdy nie występują tam ekstremalne upały, maksymalne temperatury rzadko przekraczają trzydzieści stopni, a oprócz tego wszystkich chłodzi delikatna bryza. Nie ma tam również problemów z występowaniem cyklonów, jakie pustoszą inne znane miejsca turystyczne, przez co wyspy te są popularne praktycznie przez okrągły rok, i cały rok są tam świetne warunki do wypoczynku.

Na Seszelach

Autor: Gerwin Sturm
Źródło: http://www.flickr.com

Do Seszeli jakiś czas temu przypięto łatkę placu zabaw dla milionerów, i rzeczywiście do niedawna uznawane one były za ogromnie drogie i ekskluzywne. Jednak w propozycjach turystycznych zaczęły się pojawiać tańsze wycieczki, dostępne dla przeciętnego turysty, do obniżek cen przyczyniła się także coraz większa konkurencja między liniami lotniczymi. Oczywiście planując tam wakacje trzeba się liczyć z nieco większym wydatkiem, niż przy bliżej położonych krajach, ale różnice są coraz mniejsze.

Popularnym miejscem wylotu na te wspaniałe wyspy jest Wrocław, to właśnie z tego miasta wyrusza spora ilość wycieczek na nie. Na Seszelach nie występują jakieś specjalne zagrożenia, zalecane szczepienia są takie same, jak do innych krajów tego regionu. Żeby dostać się na te wyspy należy mieć ważny przez kilka miesięcy paszport, konieczne też będzie zakupienie wizy, ale to bez żadnego problemu da się będzie załatwić już na lotnisku na jednej z wysp. Jeżeli chodzi o bagaż, to koniecznie trzeba zapakować maskę do nurkowania, stój kąpielowy i dużo kremu przeciwsłonecznego.