Wylatujemy z Wrocławia na Jamajkę – garść wskazówek

przez | 9 lipca 2021
Lazurowe morze, obszerne plaże z drobnym, czystym piaskiem, soczyście zielone rośliny i zupełna wolność – tak ogólnie opisać można cenioną przez turystów ze wszystkich zakątków świata wyspę Morza Karaibskiego. Każdy ma jakieś marzenia turystyczne, a Jamajka z pewnością nierzadko jest celem wymarzonej podróży

wakacje

Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
. Dzisiaj biura turystyczne mają w ofercie coraz więcej wyjazdów do tego oryginalnego i pięknego kraju. Wycieczki te mogą mieć formę zorganizowanych wczasów, lub ograniczają się do transportu i zakwaterowania z wyżywieniem, jednak czas wolny urlopowicz organizuje sobie wedle własnych potrzeb. Jeżeli jesteśmy typem indywidualisty i nie lubimy postępować według ściśle określonego rozkładu dnia, ta druga wersja na pewno będzie dla nas bardziej atrakcyjna. Jeśli chodzi o najlepsze miejsce wylotu, to na Jamajkę opłaca się wyruszyć z Wrocławia, szczególnie, gdy mieszkamy z dala od innych miejscowości, mających swoje porty lotnicze. Wrocław jest istotnym ośrodkiem gospodarczym w Polsce i posiada doskonale rozwiniętą sieć dróg, zatem łatwo tutaj dostać się właściwie z każdego miasta.

Sam lot z Wrocławia na Jamajkę trwa kilkanaście godzin. Następnie można już rozkoszować się zażywaniem kąpieli słonecznych i morskich w ciągu dnia i niezapomnianymi dyskotekami w nocy. Jamajka znana jest w końcu z szeroko pojmowanej swobody, jest źródłem muzyki reggae, a także wytwórcą jednej z najlepszych kaw świata – Blue Jamajca, której nazwa pochodzi od znajdujących się na terenie wyspy Gór Błękitnych. Wypoczywając w tym wyjątkowym kraju, warto również zdecydować się na oferowane przez touroperatorów wycieczki. Jamajka wycieczki to bowiem nie tylko morze, piasek, upał i egzotyczna roślinność.

Znajdziemy tu także cudowne, urokliwe kaskady, między innymi Dum’s River Falls oraz zapierające dech w piersi zatoki, w których zobaczyć możemy delfiny, rekiny i inne stworzenia wodne. Przechadzając się wzdłuż wybrzeża, często można napotkać naturalne laguny i baseny, tworzące wspaniałe, hipnotyzujące pejzaże. Jamajka z pewnością jest miejscem, które opłaca się odwiedzić. Chociaż wczasy i wakacje z Wrocławia na Jamajkę nie należą do najtańszych, bo za siedmiodniowy wypoczynek z przelotem w obie strony należy zapłacić kilka tysięcy złotych od osoby, warto spełnić swoje marzenie o rajskim wypoczynku.