Zapierające dech w piersiach wakacje dla wszystkich – gdzie chcesz pojechać?

przez | 9 lipca 2021
Niejeden z nas marzy o spędzeniu choć raz prawdziwie egzotycznych wakacji. Z czym kojarzy się nam egzotyka? Po pierwsze, z zupełnie odmiennym klimatem i krajobrazem niż ten, który oglądamy każdego dnia, jak również z odrębną kulturą i zwyczajami mieszkańców. Po drugie, egzotyczne wczasy w rozumieniu Europejczyka to wczasy spędzone poza kontynentem – w Azji czy Afryce. No i po trzecie, egzotyczne, kojarzy się większości osobom zwłaszcza z wyspami, które nie mają wiele wspólnego z typowymi miejscami i kryją w sobie mnóstwo tajemnic jeśli chodzi o przyjezdnych.

Aruba

Autor: Roel van Deursen – Spijkenisse – Nederland
Źródło: http://www.flickr.com

Gorący klimat, wspaniałe widoki, lazurowe wybrzeża, nietypowa roślinność, czy obecność „dzikich mieszkańców” wyspy – to wszystko przyciąga obcokrajowców, jest dla nich zagadkowe, tajemnicze i równocześnie fascynujące. Jest po prostu egzotyczne.

Dokąd pojechać na egzotyczne wakacje? Możliwości jest bardzo dużo, ale najlepiej zdecydować się wyspę i to w jak najodleglejszym kierunku. Przykładem może być Wyspa Aruba, należąca do Archipelagu Antyli, a więc położona pomiędzy Oceanem Atlantyckim a Morzem Karaibskim.

Jeśli chodzi o małe wyspy podstawą ich rozwoju jest przeważnie turystyka, która i w tym przypadku jest najważniejszym źródłem dochodów dla mieszkańców. Nie narzekają oni na brak zainteresowania, ponieważ wyspa jest naprawdę pięknym obszarem, który okalają wspaniałe piaszczyste wybrzeża. Egzotyczne wakacje z tym właśnie kojarzymy w pierwszej kolejności – wylegiwaniem na plaży, nieskazitelną jak łza wodą, pysznymi owocami, których nie znajdziemy na sklepowych półkach i kompleksowym wypoczynkiem.

Aruba

Autor: Misty Johnson
Źródło: http://www.flickr.com

Pobyt w miejscu z dala od cywilizacji, mając w świadomości, że do najbliższego Mc Donalda czy też stacji benzynowej jest wiele tysięcy mil dla jednych jest w szczególności czymś podniecającym, dla innych wręcz nie do pojęcia. I jedni, i drudzy chcą jednak odczuć ten klimat i dlatego wielu z nas marzy o takim wyjeździe. Co więcej, cudowne krajobrazy, nierzadko zapierające dech w piersiach sprawiają, że przybysz czuje się niemal jak w raju.

Dziś nic nie stoi na przeszkodzie – może poza finansami – żeby pojechać w tego rodzaju niezapomnianą podróż. A i finanse nie stanowią przeszkody nie do pokonania, zatem warto ziścić swoje marzenia i w końcu zobaczyć zapierające dech w piersiach miejsca.