Wakacje luksu dla każdego – pomyśl, w jaki sposób mógłbyś wypocząć

przez | 9 lipca 2021
Współcześnie na wakacyjne wyjazdy stać w zasadzie większość z nas. Zależnie od tego jaki planujemy przeznaczyć na ten cel budżet możemy zdecydować się mniej lub bardziej luksusowe wyjazdy. Rzecz jasna, prawdziwy luksus niemało kosztuje i na taki mogą pozwolić sobie tylko nieliczni. Warto jednakże, przynajmniej raz w życiu pozwolić sobie na tego rodzaju wakacje nie tyle, by poczuć się niczym przysłowiowy krezus, ile by zasmakować prawdziwie niebiańskich uciech, które na długo zapamiętamy.

Mauritius

Autor: Iqbal Osman
Źródło: http://www.flickr.com

Luksusowe podróże są luksusowe w szczególności dlatego, że gwarantują nam przeżycia i wrażenia, których nie dostaniemy na co dzień. Dają one uciechę i pobudzają w zasadzie wszystkie zmysły: urocze, wręcz niebiańskie krajobrazy, cudowne, aromatyczne zapachy, spokój, relaks – to jedynie namiastka atrakcji jakie czekają na nas w rajskich wyspach. Tutaj życie zaczyna płynąć inny rytmem, wszytko wydaje się inne, lepsze – woda bardziej lazurowa, kryształowa, powietrze bardziej rześkie, słońce bardziej gorące, a kwiaty piękniejsze. Przykładem takiej wyspy jest chociażby Wyspa Mauritius leżąca w południowo- zachodniej części Oceanu Indyjskiego.

Mauritius

Autor: Sunny Ripert
Źródło: http://www.flickr.com

Ilu z nas o niej słyszało? Niewielu, bo też tylko nieliczni mogą pozwolić sobie na tak cudowną podróż. Woda jest turkusowa, plaże gorące i rozległe. W głębi lądu zaś panuje wręcz rajski klimat – ciepło, słonecznie, tropikalna, niespotykana nigdzie indziej roślinność, w tle zaś słychać afrykańskie rytmy przeplatane z azjatycką tradycja, indyjskimi kolorami i … europejskim luksusem. W hotelach bowiem oferowany jest najwyższy z dostępnych standardów. Tutaj każdy klient traktowany jest wręcz po królewsku. Może popływać na jachcie, pograć w golfa, czy zanurkować w podwodnym, rajskim świecie.

Luksus oczywiście jest w cenie – za podróż do tego rodzaju egzotycznych miejsc średnio zapłacimy blisko 10 tys złotych. Nie jest to jednakże cena wyrzucona w błoto. Tak spędzone wakacje, czy podróż ślubna i tym podobne zagwarantują niezapomniane chwile na długi czas. Nie za często mamy okazje poczuć się niczym w raju, dlatego przy pierwszej lepszej okazji zamówmy bilet i pojedźmy w egzotyczną podróż, a na pewno na zawsze pozostanie ona w naszej pamięci.