W podróż, byle jak najdalej, tylko w sumie gdzie? Jest sporo interesujących propozycji, gdzie Ty byś chciał pojechać?

przez | 9 lipca 2021
Czasami pojawia się takie pytanie, na które nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. W sumie , jest wiele tego typu pytań, lecz to dotyczy każdego z nas, ponieważ każdy pragnie raz na jakiś czas pojechać przed siebie, zapomnieć o dotychczasowym życiu, żeby oddać się zasłużonemu wypoczynkowi. No więc pytanie jest na pozór niezwykle banalne, ale w sumie nie da się na nie łatwo odpowiedzieć. W które miejsce najlepiej udać się na urlop? O tak, już słychać wielogłos w tej sprawie, nic dziwnego, kierunków jest naprawdę dużo. Właściwie obecnie można pojechać wszędzie.

wakacje nad morzem

Autor: Jeff Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com
W największej ilości przypadków podróżujemy tam, gdzie zaproponują nam biura podróży. To są kierunki raczej dość popularne. Najpopularniejsza jest Chorwacja, ale często też udajemy się do Bułgarii, Hiszpanii, Grecji czy Turcji. Tam biura podróży oferują ciekawe pakiety i korzystne ceny.

Znanym kierunkiem podróży są również kraje Północnej Afryki, zwłaszcza Tunezja. Te wszystkie jednak oferty biur podróży są o tyle ciekawe, o ile preferujemy spędzić zwyczajne wakacje. Co jednakże, kiedy na przykład chcemy zobaczyć USA czy Australię? Jeśli wybierasz Stany Zjednoczone.

Do wyboru mamy albo bardzo drogie oferty biur podróży, lub zorganizowanie wycieczki samemu. Pomimo wszystko, taki wyjazd na pewno będzie sporo kosztował, od samego lotu (nawet, gdy są promocje) po nocleg w takim państwie. Skoro więc mamy w planach egzotyczne wakacje konieczne trzeba popatrzeć w stronę Azji, a właściwie krajów, jak Sri Lanka czy Tajlandia. Oba te kraje są piękne i stosunkowo tanie jak na nasze zarobki. Oczywiście przelot będzie kosztowny, bo to przecież kawał drogi, niemniej, na miejscu, noclegi, jak i wyżywienie na pewno są na naszą kieszeń. Koniecznie musimy również popatrzeć na inne, mniej znane państwa, które nie są za bardzo w ofercie różnych biur podróży. Przykładowo ciekawe są kraje bałkańskie: Serbia, Albania czy Macedonia.

Wiele osób bardzo dobrze zna Chorwację, lecz inne bałkańskie kraje są zupełnie nieznane. Oczywiście, nie ma tam tak rozwiniętej turystyki, a dodatkowo te państwa nie są w Unii Europejskiej. Pomimo wszystko warto o tym pomyśleć. W ostatnich latach coraz więcej osób wybiera Zakaukazie. Kraje jak Gruzja, Azerbejdżan czy Armenia są niesamowicie ciekawe i bardzo stare, zachwycają każdego, kto kocha wyjątkowe zabytki, wspaniałą kuchnię i orientalny klimat, jaki można poczuć na każdym kroku.